Slovenskí junáci opäť žiarili na českých klziskách: Marinčin a Pospíšil so zlatými gólmi

Martin Marinčin sa teší z góluMartin Marinčin sa teší z gólu Zdroj: Profimedia

TŘINEC - Slovenský hokejový útočník Kristián Pospíšil rozhodol gólom v predĺžení o víťazstve Komety Brno na ľade Pardubíc 4:3 v nedeľňajšom zápase 34. kola českej extraligy. V stretnutí nazbieral tri kanadské body za dva góly a jednu asistenciu rovnako ako jeho krajan Tomáš Marcinko. Obranca Pardubíc Peter Čerešňák prihral na prvý gól domácich.

Víťazný gól v predĺžení strelil aj Martin Marinčin, ktorý rozhodol o triumfe HC Oceláři Třinec nad BK Mladá Boleslav 2:1. Svoj druhý gól v sezóne dosiahol po individuálnej akcii, ktorú zakončil úspešným blafákom. Prvý gól Třinca v zápase strelil slovenský útočník Viliam Čacho.

Útočník Silvster Kusko prispel jedným gólom k víťazstvu Olomouca nad Plzňou 7:3. Z triumfu domáceho tímu sa tešil aj brankár Branislav Konrád, ktorý nastúpil v 46. minúte. O dve minúty sa duel skončil pre slovenského brankára v drese Plzne Samuela Hlavaja, ktorý dovtedy inkasoval štyri góly.

Z vysokého víťazstva sa v nedeľu tešili aj hokejisti Liberca, ktorí triumfovali na ľade Českých Budějovíc 8:1. Po dva body si pripísali útočník Martin Faško-Rudáš (2+0) a obranca Michal Ivan (1+1).

Útočník Rastislav Dej strelil úvodný gól Vítkovíc, ktoré prehrali so Spartou Praha 2:4. Bol to pre neho tretí presný zásah v sezóne.

česká extraliga - 34. kolo:

HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Góly: 54. ČACHO, 61. MARINČIN - 42. Malát

HC Energie Karlove Vary - HC Verva Litvínov 2:1 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Góly 7. Kružík, 23. Koffer - 20. Kirk

HC Vítkovice Ridera - HC Sparta Praha 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)
Góly: 7. DEJ, 60. Fridrich - 10. Chlapík, 21. Kempný, 33. Sobotka, 40. Chlapík

Rytíři Kladno - Mountfield Hradec Králové 1:2 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 3. Sideroff - 32. Pavelka, 61. Lalancette

České Budějovice - Bílí Tygři Liberec 1:8 (0:4, 0:1, 1:3)
Góly: 57. Simon - 9., 21. a 50. Flynn, 11. IVAN, 15. Najman, 17. FAŠKO-RUDÁŠ (IVAN), 47. Bulíř, 49. FAŠKO-RUDÁŠ

HC Dynamo Pardubice - HC Kometa Brno 3:4 pp (0:2, 2:0,, 1:1 - 0:1)
Góly: 28. Poulíček (ČEREŠŇÁK), 33. Sedlák, 49. Mandát - 5. POSPÍŠIL (MARCINKO), 13. MARCINKO (POSPÍŠIL), 46. MARCINKO, 63. POSPÍŠIL

HC Olomouc - HC Škoda Plzeň 7:3 (2:0, 2:2, 3:1)
Góly: 3. Káňa, 8. Nahodil, 24. Nahodil, 28. Kunc, 54. KUSKO, 58. Bambula, 59. Klimek - 27. Matys, 31. Matys, 48. Pour
/Konrád (Olom.) chytal od 46. minúty - Hlavaj (Plz.) chytal do 48. minúty/

Viac o téme: Martin Marinčin Rastislav Dej HC Oceláři Třinec BK Mladá Boleslav Viliam Čacho