Liverpool ovládol pohárový šláger s Arsenalom, navrátilec De Bruyne pomohol City k postupu

Darwin Núňez a Ben White v súboji o loptuDarwin Núňez a Ben White v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Futbalisti Liverpoolu zvíťazili v nedeľňajšom šlágri 3. kola Pohára FA nad Arsenalom 2:0 a postúpili do ďalšej fázy súťaže. Hostia rozhodli až v závere, v 80. minúte si dal vlastný gól Jakub Kiwior a v nadstavenom čase pridal poistku Luis Diaz.

V prvom polčase boli lepší hráči rekordného šampióna Arsenalu, ktorí ho vyhrali 13:2 na strely, no svoje veľké šance nepremenili a raz trafili aj do žrde. Po prestávke sa obraz hry zmenil, lepšie možnosti mali Liverpoolčania a pred prvým gólom trafili dvakrát konštrukciu bránky.

Luís Díaz na trávniku Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

De Bruyne pomohol City k postupu

Po štyroch mesiacoch sa vrátil na ihrisko kapitán futbalistov Manchestru City Kevin De Bruyne, ktorý od prvého kola anglickej ligy liečil zranený stehenný sval. Belgický reprezentant dnes nastúpil v druhom polčase stretnutia 3. kola Anglického pohára, v ktorom obhajcovia trofeje deklasovali druholigový Huddersfield 5:0.

"Sme veľmi radi, že je späť, pretože Kevin nám pomôže vyhrávať. Je dôležité, že sa po takom dlhom zranení vrátil," povedal kouč Manchestru City Pep Guardiola BBC.

"Pomôže nám, ale nechcem ho dostávať pod nejaký zvláštny tlak, pretože by to voči nemu nebolo fér. Samozrejme má niečo navyše, je výnimočný, jedinečný. Sme fakt radi, že je späť a mal dobrú asistenciu pri góle Jérémyho Dokua," dodal španielsky tréner, ktorého tím je v anglickej lige tretí o päť bodov za prvým Liverpoolom, ktorý odohral o zápas viac.

West Ham vedenie neudržal

West Ham s Tomášom Součkom a Vladimírom Coufalom v základnej zostave len remizoval 1:1 s druholigovým Bristolom a zápas sa bude opakovať. Na gól Jarroda Bowena zo štvrtej minúty odpovedal outsider po hodine hry zásluhou Tommyho Conwaya.

Menej sa darilo ďalším účastníkom Premier League. Luton remizoval s treťoligovým Boltonom 0:0, Nottingham Forest s Blackpoolom 2:2.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7

Viac o téme: Manchester City Arsenal Londýn Kevin De Bruyne Liverpool FC Jakub Kiwior Luis Diaz
  • Zdroj: TASR, ČTK