VIDEO Dovolenky sú preč, odštartovala nepopulárna časť roka: Pánik dal hráčom DAC riadne zabrať

Futbalisti Dunajskej Stredy sa tešia po strelení góluFutbalisti Dunajskej Stredy sa tešia po strelení gólu Zdroj: TASR/Martin Baumann

DUNAJSKÁ STREDA - Pondelkový štart zimnej prípravy futbalového klubu FC DAC 1904 Dunajská Streda sa niesol v znamení testovania hráčov, ktorým sa skončili trojtýždňové dovolenky.

Neabsolvovala ho štvorica Spyros Risvanis, Ioannis Niarchos, Máté Szolgai a Erik Gyurákovics, ktorá nebude na jar v klube pokračovať. Informoval o tom oficiálny web DAC.

V úvodný deň prípravy mali tréneri k dispozícii troch brankárov a 21 hráčov do poľa. Pre pravoslávne Vianoce sa Aleksandar Popovič pripojí k spoluhráčom v utorok, predĺženú dovolenku má aj Fernand Goure a školské povinnosti čakajú Zorana Záhradníka. Ammar Ramadan je so sýrskou reprezentáciou, ktorá sa pripravuje na Ázijský pohár.

Po vzájomnej dohode opustil klub Spyros Risvanis a z jesenného kádra chýba aj ďalšia trojica. Ioannis Niarchos strávi jarnú časť sezóny na hosťovaní v Michalovciach, Máté Szolgai je v týchto dňoch na skúške u maďarského prvoligistu Mezőkövesd Zsóry a Erik Gyurákovics mieri do Győru.
Naopak, v kabíne sa objavil talentovaný brankár z devätnástky Vasilios Kaltsas a tiež 19-ročný brazílsky stopér Šamorína Nathan.

Nejde však o nové tváre, obaja totiž s áčkom pravidelne trénovali už aj počas jesene. Tréneri pripravili hráčom na dovolenkové obdobie individuálne tréningové plány. Ich plnenie kontroloval realizačný tím priebežne. Prvý deň prípravy bol totiž vyslovene o testovaní.

"Začíname meraním telesných parametrov, nasledujú silové testy, aj so zameraním na prevenciu zranenia. Meriame tiež výbušnosť, silové a odrazové schopnosti a dnešný deň uzavrú vytrvalostné testy. Počas týchto meraní sledujeme aj odozvu srdcového systému. Základným cieľom je zistiť parametre jednotlivých hráčov a na základe toho nastaviť a individualizovať celú prípravu," prezradil pre klubový web kondičný tréner Štefan Pánik.

DAC odohrá v zimnej príprave tri stretnutia. Stretne sa s rakúskymi tímami TSV Hartberg a Austriou Viedeň, generálkou na jarnú časť Niké ligy bude duel so Zlínom. V 19. kole NL nastúpia "žlto-modrí", ktorých čaká boj o účasť v skupine o titul, doma proti Skalici.

Program zimnej prípravy FC DAC 1904 Dunajská Streda:

20. januára o 13.00 h: FC DAC - TSV Hartberg
26. januára o 15.00 h: FC DAC - FK Austria Viedeň
3. februára: FC DAC - FC Zlín

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9

Viac o téme: FC DAC 1904 Dunajská Streda Milan Dimun Xisco Muňoz Štefan Pánik
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Jakub Popelka
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy