Senzácia v Copa del Rey: Treťoligista šokoval osemfinalistu Európskej ligy a vyzve Barcelonu!

Postupové oslavy španielskeho treťoligistu Unionistas SalamancaPostupové oslavy španielskeho treťoligistu Unionistas Salamanca Zdroj: Profimedia

MADRID - Futbalisti Villarrealu vypadli zo Španielskeho pohára s treťoligovým tímom Unionistas Salamanca.

Trinásty celok najvyššej súťaže prehral s outsiderom 6:7 na penalty, v normálnom čase a po predĺžení sa skončil zápas 1:1. Stretnutie 3. kola sa dnes dohrávalo po tom, ako ho v nedeľu večer pred začiatkom predĺženia prerušil výpadok elektriny.

Tím Unionistas, ktorý vznikol v roku 2013, dosiahol postupom do osemfinále najväčší úspech vo svojej krátkej histórii. Odmenou mu bude zápas proti Barcelone, ktorú mu za ďalšieho súpera prisúdil dnešný žreb. Okrem premožiteľa Villarrealu a účastníkov najvyššej súťaže pokračuje v pohári ešte druholigový Tenerife.

Viac o téme: FC Barcelona CF Villarreal Unionistas Salamanca