VIDEO Jeden z najlepších zápasov v sezóne: O víťazovi rozhodli trestné hody v poslednej sekunde

Tyrese Haliburton a Derrick White Tyrese Haliburton a Derrick White Zdroj: SITA/AP/Michael Conroy

INDIANA - Basketbalisti Indiany zvíťazili nad vedúcim tímom NBA Bostonom 133:131 a oplatili mu nedeľnú porážku.

Pacers uspeli napriek tomu, že už v druhej štvrtine prišli o svoju hviezdu Tyresa Haliburtona, ktorý si poranil sval. Skvele zahrali náhradníci Indiany, ktorí nastrieľali 75 bodov. Boston si ďalej drží na prvom mieste Východnej konferencie náskok troch výhier pred Milwaukee, ktoré prehralo s Utahom 116:132.

Chvíle strachu pre celý tím Pacers

Boston v sobotu zvíťazil v Indianapolise 118:101 a aj o dva dni neskôr sa zdalo, že bude mať navrch, aj keď nastúpil bez hlavnej opory Jaysona Tatuma. V priebehu druhej štvrtiny si Celtics vypracovali vedenie o 11 bodov a domácim sa zranil Haliburton, ktorý prežíva životnú sezónu. Dvadsaťtriročný rozohrávač sa pošmykol a poranil si stehenný sval natoľko, že ho spoluhráči museli odniesť do šatne. Rozsah zranenia zatiaľ nie je známy.

Pútavý záver v Indiane

Strata kľúčového spoluhráča ale Pacers skôr motivovala. Tretiu štvrtinu vyhrali 44:33 a Bennedict Mathurin 26 bodmi ťahal tím za obratom. Sám potom zariadil víťazstvo, keď bol v poslednej sekunde faulovaný pri trojkovom pokuse za vyrovnaného stavu. Prvé dva trestné hody premenil a tretí schválne nedal, aby už súper nemal šancu skórovať.

"Strata Haliburtona bola veľmi deprimujúca, ale nakoniec z toho bol zápas, ktorý ukázal, ako v tejto sezóne hráme. Tím predviedol naozaj skvelé úsilie a veľkú vnútornú silu," povedal tréner Indiany Rick Carlisle. Bostonu nestačilo ani 40 bodov Jaylena Browna.

Trápiace sa Milwaukee nevystúpilo zo svojho tieňa

Milwaukee sa v poslednej dobe trápi a potvrdilo to aj doma proti Utahu nepodareným prvým polčasom, v ktorom prehrávali už o 33 bodov. Potom síce Bucks znížili na rozdiel ôsmich bodov, ale Utah si už výhru vziať nenechal. Päť jeho hráčov dalo medzi 19 a 21 bodmi. Lauri Markkanen k výhre prispel 21 bodmi a 14 doskokmi. Milwaukee nepomohol triple-double Giannisa Antetokounmpa za 25 bodov, 10 doskokov a 11 asistencií.

Oklahoma City zvíťazila 136:128 vo Washingtone a na druhom mieste Západnej konferencie už je v tesnom závese za vedúcou Minnesotou. Shai Gilgeous-Alexander dal za Thunder 32 bodov, Chet Holmgren zaťažil konto Wizards 31 bodmi.

Thunder ťahalo duo Holmgren - SGA

Los Angeles Clippers si spravili chuť po prehre v mestskom derby s Lakers a zdolali Phoenix 138:111. Clippers strieľali s úspešnosťou 62,4 percenta a celá základná päťka mala dvojciferný počet bodov na čele s Paulom Georgom, ktorý dal 25 bodov. James Harden prispel 19 bodmi, siedmimi doskokmi a 10 asistenciami. Za Phoenix dal Kevin Durant 30 bodov.

NBA - výsledky:

Charlotte Hornets - Chicago Bulls 112:119 pp (25:24, 18:27, 33:32, 31:24 - 5:12)
najviac bodov: Rozier 39, Bridges 24, Smith 15 - White 27, Drummond 21 (15 doskokov), Vučevič 21 (10 doskokov)

Indiana Pacers - Boston Bruins 133:131 (33:34, 26:34, 44:33, 30:30)
najviac bodov: Mathurin 26, Nesmith 17, Turner 16 - Brown 40, Holiday 21, Porzingis 19

Washington Wizards - Oklahoma City Thunder 128:136 (30:36, 31:31, 36:35, 31:34)
najviac bodov: Poole 24, Kuzma 22 (15 doskokov), Jones 18 - Gilgeous Alexander 32, Holmgren 31, Williams 21 (10 asistencií)

Miami Heat - Houston Rockets 120:113 (34:27, 25:32, 32:23, 29:31)
najviac bodov: Herro 28, Adebayo 22 (12 doskokov), Love 15 - Van Vleet 32, Sengun 22 (11 doskokov), Green a Whitmore po 11

Milwaukee Bucks - Utah Jazz 116:132 (23:41, 23:36, 44:23, 26:32)
najviac bodov: Antentokounmpo 25 (10 doskokov a 11 asistencií), Middleton 23, Beasley 17 - Clarkson 21, Markkanen 21 (14 doskokov), Collins, Geworge a Sexton po 19

Los Angeles Clippers - Phoenix Suns 138:111 (34:31, 37:32, 30:28, 37:20)
najviac bodov: George 25, Harden a Zubac po 19 - Durant 30, Booker 20, Beal 15

Viac o téme: NBA Miami Heat Houston Rockets Chicago Bulls Boston Celtics Indiana Pacers Phoenix Suns Washington Wizards Los Angeles Clippers Utah Jazz Oklahoma City Thunder Charlotte Hornets Milwaukee Bucks Bennedict Mathurin Giannis Antetokounmpo