Na drafte stál vedľa Slafkovského: Najlepší hráč MS odmietol podpísať zmluvu, klub okamžite konal

Cutter Gauthier na nedávnych MS v hokeji do 20 rokov získal s USA zlatú medailuCutter Gauthier na nedávnych MS v hokeji do 20 rokov získal s USA zlatú medailu Zdroj: SITA/AP/Adam Ihse/TT

PHILADELPHIA - Philadelphia vymenila najlepšieho útočníka nedávno skončených majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov Cuttera Gauthiera do Anaheimu.

Za talentovaného Američana, ktorý s klubom nechcel podpísať zmluvu, získali Flyers od Ducks mladého kanadského obrancu Jamieho Drysdalea a výber v druhom kole draftu v roku 2025.

Gauthiera si Philadelphia zvolila na drafte v roku 2022 ako piateho v celkovom poradí. Vlani v lete ale 19-ročný Američan údajne Flyers oznámil, že za nich hrať nechce, a odvtedy s predstaviteľmi klubu nekomunikoval.

Stratili sme trpezlivosť, ozýva sa z Philadelphie

S generálnym manažérom Dannym Brierom a prezidentom hokejových záležitostí Keithom Jonesom sa naposledy odmietol stretnúť v Göteborgu na MS dvadsiatok, kde získal s tímom USA zlato a bol vyhlásený za najlepšieho útočníka turnaja.

"Už sa k tomu schyľovalo dlho. Snažili sme sa mu dať čas a veľakrát sme ho kontaktovali. On ale nekomunikoval. Takže sme sa už museli rozhodnúť a mali sme pocit, že teraz je čas na to, aby sme za neho dostali čo najlepšiu protihodnotu," povedal médiám Briere.

Čoskoro 20-ročný Gauthier je hviezdou Boston College a na juniorskom MS bol s dvoma gólmi a 10 asistenciami zo siedmich stretnutí druhým najproduktívnejším hráčom za Čechom Jiřím Kulichom, ktorý mal bilanciu 6+6.

Dvadsaťjedenročný Drysdale hrá v NHL od roku 2021. Kanadský juniorský majster sveta z Ostravy 2020 nazbieral v drese Anaheimu 123 štartov v elitnej súťaži.

Viac o téme: Philadelphia Flyers Anaheim Ducks Jamie Drysdale Cutter Gauthier
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/Spittin' Chiclets; X/NHL
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy