Zdravím, volám sa Remco a... Fanúšikovia Tour de France, toto sa vám bude páčiť

Remco Evenepoel sa doteraz zúčastnil iba Vuelty a Giro d'ItaliaRemco Evenepoel sa doteraz zúčastnil iba Vuelty a Giro d'Italia Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

PARÍŽ - Belgická cyklistická hviezda Remco Evenepoel sa tento rok prvýkrát v kariére predstaví na Tour de France. O štarte majstra sveta a víťaza Vuelty z roku 2022 informovala jeho stajňa Soudal-Quick Step.

Evenepoel by sa mal popri Tour zúčastniť tiež olympiády v Paríži a pretekov Paríž-Nice alebo Critérium du Dauphiné. Podľa agentúry AFP pôjde o jeho profesionálnu premiéru v cestných pretekoch vo Francúzsku, kde doteraz nastúpil len v časovkách.

"Ani neviem, prečo to tak bolo. Ale nebol to úmysel. Každopádne, veľa som vo Francúzsku pretekal ako junior a všetky preteky som tam vyhral," vyhlásil úradujúci majster sveta v časovke.

"Minulá sezóna bola výnimočná. Mal som veľa úspechov, ako napríklad titul v časovke, ale aj nepríjemností, ako keď som musel kvôli chorobe odstúpiť z pozície vedúceho jazdca Gira," pridal Evenepoel.

"To už je ale všetko minulosť a myslím len na tohtoročnú sezónu. Budem často pretekať vo Francúzsku a dúfam, že sa mi bude dariť a že mi vyjde aj debut na Tour de France," uviedol dvadsaťtriročný jazdec.

Viac o téme: Tour de France Remco Evenepoel
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: X/Remco Evenepoel
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá