VIDEO Halda peňazí a mizerné výkony ako bonus: Zlyhania bezzubej Chelsea nemajú konca kraja

Spokojný tréner Michael Carrick po výhre nad ChelseaSpokojný tréner Michael Carrick po výhre nad Chelsea Zdroj: SITA/Martin Rickett/PA via AP

MIDDLESBROUGH - Tréner Middlesbrough Michael Carrick verí v postup do finále anglického Ligového pohára a po prekvapujúcom triumfe v prvom semifinále nad Chelsea 1:0 odkázal svojim hráčom, že "futbal je o snívaní".

Jeho náprotivok Mauricio Pochettino musel po prehre znášať nevôľu fanúšikov, ktorí merali cestu na sever Anglicka, no pred domácou odvetou nabáda svojich zverencov, aby zostali pozitívni.

Chelsea od príchodu nového majiteľa Todda Boehlyho investovala obrovské finančné prostriedky do prestupov, no tie zatiaľ neprinášajú ovocie. Vlani skončila v Premier League až na 12. mieste a nedarí sa jej ani v prebiehajúcom ročníku, keď po 20. kole figuruje na desiatej priečke. Vedenie klubu tak verilo, že si sezónu napraví práve v pohárových súťažiach.

Londýnčania zdolali v sobotu doma Preston 4:0 a postúpili do 4. kola Pohára FA, no o tri dni neskôr nestačili na ďalšieho zástupcu druhej najvyššej súťaže Championship.

Na pôde Middlesbrough mal v úvode obrovskú šancu Cole Palmer, ktorý však tesne minul a potom zahodil ešte dve tutovky. To však už domáci viedli 1:0, keď im v 37. minúte vyšiel rýchly brejk po ľavej strane, Hayden Hackney prešprintoval okolo Moisesa Caiceda a zvnútra šestnástky usmernil do siete prízemný center Isaiaha Jonesa.

"Bolo to úžasné. Skvelá lopta, ja som sa len dostal na koniec celej akcie. Pred zápasom sme si povedali: 'snažme sa brániť a udrime z kontier'," povedal dvadsaťjedenročný defenzívny stredopoliar Hackney, pre ktorého to bol druhý gól v sezóne.

Bola to neskutočná noc

"Myslím si, že chalani boli výnimoční. Ich úsilie a duch boli mimo škály. Som na nich veľmi, veľmi hrdý. Bola to neskutočná noc. Zdolať tím, ako je Chelsea, je pre nás neuveriteľné," radoval sa po zápase Carrick.

Futbalisti Middlesbrough FC oslavujú Galéria fotiek (7) Futbalisti Middlesbrough sa tešia po strelení gólu Zdroj: SITA/AP/Owen Humphreys/PA

Verí, že so svojím tímom dokáže uspieť aj na Stamford Bridge, kde sa 23. januára uskutoční odveta: "Futbal je o snívaní a v pohárových súťažiach sa dejú veci. Pôjdeme tam s otvorenými očami a vieme, čo máme očakávať, no to nám nebráni v tom, aby sme to vyskúšali." "Boro" sa v tejto súťaži dostalo naposledy takto ďaleko v roku 2004, keď ju vyhralo.

Kým v Middlesbrough zavládla eufória, tréner Chelsea musel zniesť ďalšiu trpkú prehru, už deviatu v 26 dueloch prebiehajúcej sezón (12-5-9). Po zápase hovoril najmä o nepremenených šanciach. Tri z nich idú na vrub Palmera a najmä druhá v 4. minúte nadstaveného času prvého polčasu volala po góle.

Dvadsaťjedenročný ofenzívny stredopoliar sa ocitol sám pred bránkou, no z necelých piatich metrov poslal vyrazenú loptu nad. Chelsea prestrieľala súpera 17:5 a 5:2 na bránku, pričom mala 72-percetné držanie lopty.

Potrestali nás za chyby

"Mali sme príliš veľa šancí na skórovanie, ktoré sme nepremenili. Taký je futbal. Samozrejme, že sme sklamaní. Spravili sme nejaké chyby a potrestali nás za to. No keď hodnotíme celý výkon, boli sme lepší, vypracovali sme si viac šancí, mali sme čisté príležitosti. No nedali sme góly a to sa nám stalo v tejto sezóne už veľakrát," povedal po prehre Pochettino pre Sky Sports.

Argentínsky tréner však verí, že jeho zverenci si v domácej odvete dokážu vybojovať postup: "Bol to iba prvý polčas semifinále. Máme ďalších 90 minút na Stamford Bridge a musíme byť pozitívni."
V ďalšom semifinále sa stretnú Liverpool FC s Fulhamom, prvý zápas je na programe v stredu o 21.00 SEČ.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7

Viac o téme: Michael Carrick Chelsea FC Mauricio Pochettino Carabao Cup Middlesbrough FC