Slovenskú vlajku držia vysoko: Dva odhodlané výkony vystrelili našich tenistov do finále

Slovenský tenista Lukáš Klein odvracia loptičku Argentínčanovi Sebastianovi Baezovi v 1. kole turnaja ATP v austrálskom Brisbane 2. januára 2024Slovenský tenista Lukáš Klein odvracia loptičku Argentínčanovi Sebastianovi Baezovi v 1. kole turnaja ATP v austrálskom Brisbane 2. januára 2024 Zdroj: TASR/AP/Tertius Pickard

MELBOURNE - Slovenskí tenisti Lukáš Klein a Alex Molčan postúpili do finále kvalifikácie dvojhry na grandslamový turnaj Australian Open v Melbourne.

Klein v druhom kole zdolal Američana Denisa Kudlu 6:3, 6:7 (2), 6:4, o osude zápasu rozhodol brejk v desiatom geme tretieho setu. Molčan v pozícii nasadenej štrnástky zvíťazil nad domácim Austrálčanom Johnom Millmanom 6:4, 6:3.

Klein nastúpi v dueli o postup do hlavnej súťaže v noci na piatok SEČ proti Talianovi Stefanovi Napolitanovi. Molčana čaká Ind Sumit Nagal nasadený ako číslo 28. Klein má v úvode sezóny sľubnú formu.

Minulý týždeň na turnaji ATP v Brisbane postúpil z kvalifikácie do 2. kola, keď získal skalpy Francúza Quentina Halysa, Američana Maximea Cressyho i Argentínčana Sebastiana Baeza. Vyradil ho až Talian Mattea Arnaldi, ktorému vo vyrovnanom zápase podľahol v troch setoch.