Dokedy ešte bude trvať fínske prekliatie? Slovenské hokejistky končia na šampionáte

Slovenské hokejistky do 18 rokovSlovenské hokejistky do 18 rokov Zdroj: IIHF

ZUG - Slovenské hokejistky skončili na MS hráčok do 18 rokov vo štvrťfinále. Nad ich sily boli reprezentantky Fínska, ktorým vo štvrtok podľahli 0:2.

Fínky sa stali druhými semifinalistkami po Češkách. Tie si vo štvrtok poradili s obhajkyňami striebra Švédkami 4:2.

Slovenky počas celého zápasu vzdorovali favorizovanému súperovi a v prvej tretine si vypracovali niekoľko sľubných šancí. Viac z hry v nej však mali Fínky, no nedokázali prekonať brankárku Debnárovú. Bezgólové skóre vydržalo do 32. minúty, keď Kuusistová poslala Fínky do vedenia.

Slovenské reprezentantky mohli vyrovnať v následnej presilovke, no nepodarilo sa im to ani v dvoch početných výhodách v úvode tretej časti. Dôležitý gól na 2:0 strelila v 52. minúte Ekoluomová a Slovenky už nedokázali odpovedať.

Hokejistky Kanady postúpili do semifinále MS hráčok do 18 rokov. Vo štvrtkovom štvrťfinálovom zápase proti Švajčiarsku potvrdili pozíciu favoritiek a triumfovali presvedčivo 6:0. Medzi štvoricu najlepších sa prebojovali aj Češky, ktoré triumfovali nad Švédkami 4:2.

MS hráčok do 18 rokov, štvrťfinále:

Fínsko - Slovensko 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 32. Kuusistová (Ekoluomová, Byskatová), 52. Ekoluomová. Rozhodovali: Haacková (Nem.), Willinerová (Švajč.) - Gottlibetová (Maď.), Moleková (SR), vylúčené: 4:1 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0, 265 divákov.

SR: Debnárová - Masláková, Mateičková, Tomaštíková, Halušková, Kostková, Tischlerová - Blichová, Beňáková, Paulínyová - Juríková, Tóthová, Lopušanová - Lacková, Komlošová, Lačná

Ďalšie výsledky:

Švédsko - Česko 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)
Góly: 15. Leijonhelmová, 48. Hellmanová - 16. a 52. Šapovalivová, 18. Plošová, 55. Vocetková

Kanada - Švajčiarsko 6:0 (2:0, 1:0, 3:0)
Góly: 4. a 42. D´Alessandrová, 10. Grahamová, 37. Cimoroniová, 47. Jacksonová, 58. Kraemerová

USA - Nemecko 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly: 2. a 4. St. Martinová, 22. Boxová, 47. Scannellová

Viac o téme: Slovensko Fínsko Nela Lopušanová MS v hokeji žien do 18 rokov