Posledné miesto určite nebude: Slováci otočili zápas, v druhej polovici sa hralo na jednu bránu

Juraj ZaťovičJuraj Zaťovič Zdroj: SITA

DUBROVNÍK - Slovenskí reprezentanti vo štvrtok zvíťazili nad Izraelom 15:9 v zápase o 13.- 16. miesto. S turnajom sa rozlúčia záverečným súbojom o konečné 13. miesto proti Slovinsku, ktoré zdolalo Maltu 10:8.

Slováci nezačali zápas ideálne a v úvode prvej štvrtiny prehrávali 0:2. Potom však Furman troma gólmi otočil na 3:2 a po zásahu Mareka Tkáča viedli Slováci 4:2 a neskôr aj 5:3. Izrael dokázal vyrovnať a po prvom polčase bol stav nerozhodný 5:5.

Ako kľúčová sa ukázala tretia štvrtina, ktorú Slováci vyhrali 4:0. Štvorgólové manko bolo pre Izraelčanov priveľkým sústom a hoci v záverečnej časti viackrát znížili, Slováci si už druhé víťazstvo na turnaji nenechali vziať.

Vodní pólisti Grécka a Rumunska skompletizovali osmičku štvrťfinalistov na ME v Chorvátsku. Gréci si vo štvrtkovom play off zápase o postup do štvrťfinále poradili s Holandskom, ktoré zdolali 15:10. Rumuni triumfovali nad Gruzínskom 18:11.

ME - skupina o 13.- 16. miesto:

Slovensko - Izrael 15:9 (4:2, 1:3, 4:0, 6:4)
zostava a góly SR: Hoferica - Furman 6, Marek Tkáč 4, Baláž 2, Kaid, Matejka, Bielik po 1, Tisaj, Bačo, Maroš Tkáč, Mihál, Čaraj