Ešte, že ich majú: Kanonieri Osimhen a Salah odvracali senzačné prehry afrických favoritov

Mohamed Salah so spoluhráčmi oslavuje vyrovnávajúci gól z pokutového kopuMohamed Salah so spoluhráčmi oslavuje vyrovnávajúci gól z pokutového kopu Zdroj: SITA/AP/Themba Hadebe

ABIDJAN - Futbalisti Nigérie nepotvrdili pozíciu favorita a vo svojom úvodnom vystúpení na Africkom pohári národov v Pobreží Slonoviny iba remizovali s Rovníkovou Guineou 1:1. Guinejčanov poslal do vedenia v 36. minúte útočník poľskej Legnice Iban Salvador, o dve minúty neskôr vyrovnal kanonier Neapola Victor Osimhen.

Ideálne do turnaja nevstúpili ani úradujúci africkí vicemajstri z Egypta. S Mozambikom remizovali v prvom zápase B-skupiny 2:2. Bod zariadil "faraónom" až v siedmej minúte nadstavenia druhého polčasu Mohamed Salah z pokutového kopu.

A-skupina:

Nigéria - Rovníková Guinea 1:1 (1:1)
Góly: 38. Osimhen - 36. Salvador

B-skupina:

Egypt - Mozambik 2:2 (1:0)
Góly: 2. Mostafa Mohamed, 90.+7. Salah (z 11 m) - 55. Witi, 58. Bauque

Viac o téme: Nigéria Mohamed Salah Egypt Africký pohár národov Rovníková Guinea Victor Osimhen Mozambik