VIDEO Rozhodli už za prvých pätnásť minút: Tím z Bergama prevalcoval tápajúceho nováčika

Hráč Atalanty Jose Dos Santos Ederson (uprostred) oslavuje so spoluhráčmi svoj gólHráč Atalanty Jose Dos Santos Ederson (uprostred) oslavuje so spoluhráčmi svoj gól Zdroj: TASR/Spada/LaPresse via AP

BERGAMO - Futbalisti Atalanty Bergamo vyhrali v pondelňajšom zápase 20. kola talianskej Serie A nad nováčikom Frosinone Calcio vysoko 5:0.

Za domácich skórovalo päť rozdielnych hráčov a do trojgólového vedenia dostali svoj tím už v priebehu úvodných štrnástich minút.

Z predošlých desiatich zápasov tak vyhrali osem, v jednom remizovali a sú piati. Ich súper naopak ťahá šnúru piatich prehier, v predošlých štyroch dueloch inkasoval minimálne trikrát a patrí mu pätnásta priečka, dva body nad pásmom zostupu.

Atalanta Bergamo - Frosinone 5:0 (3:0)
Góly: 8. Koopmeiners (11m),  13. Éderson, 14. De Ketelaere, 83. Zappacosta a 90. Holm

Viac o téme: Atalanta Bergamo Frosinone