VIDEO Výrazne sa zlepšuje a konečne strieľa: Slafkovský ocenil tím aj hviezdneho spoluhráča

Juraj Slafkovský sa raduje zo streleného gólu Juraj Slafkovský sa raduje zo streleného gólu Zdroj: Profimedia

MONTREAL - Slovenský hokejista Juraj Slafkovský skóroval po deviatich zápasoch a pomohol Montrealu k triumfu v noci na utorok v NHL nad Coloradom 4:3.

Devätnásťročný krídelník dal gól v Bell Centre prvýkrát od 5. novembra 2022, keď sa presadil proti Vegas (4:6).

Slafkovský sa presadil v 8. minúte, keď v presilovej hre po vylúčení Sama Malinského vyrovnal na 1:1. Kapitán Nick Suzuki ho našiel úplného voľného pre bránkou a prvý muž vlaňajšieho draftu na dvakrát prestrelil brankára Alexandara Georgijeva. Slovenský útočník dosiahol šesť striel na bránku, čím si v tejto štatistike vyrovnal svoje osobné kariérne maximum. Zaznamenal aj mínusku a na ľade strávil 18:10 minúty.

"Predviedli sme dobrý výkon proti kvalitnému súperovi a teším sa, že sa nám podarilo zvíťaziť. V druhej tretine sme zvládli ubrániť dve oslabenia za sebou a dodalo nám to viac energie. Aj vďaka tomu sa nám potom podarilo vrátiť späť do stretnutia. Stále sa snažím strieľať na bránku a v tomto zápase to vyšlo. Bol to dobrý pocit streliť gól po dlhšom čase," uviedol slovenský krídelník pre oficiálnu klubovú webstránku.

Aké je to hrať proti veľkým hviezdam?

V tejto sezóne má na konte päť presných zásahov, čím prekonal svoj zápis z minulého debutového ročníka v profilige. Vtedy odohral 39 duelov a strelil štyri góly. Bronzový medailista z Pekingu 2022 sa vyjadril aj ohľadom toho, aké to je hrať proti Coloradu s Nathanom MacKinnonom. Zároveň sa vrátil k predošlému zápasu proti Edmontonu s Connorom McDavidom.

Juraj Slafkovský strieľa gól Galéria fotiek (6) Juraj Slafkovský strieľa gól v zápase Montreal - Colorado Zdroj: SITA/AP/Ryan Remiorz/The Canadian Press

"Sú trochu rýchlejší a šikovnejší na ľade. Musíme však proti nim hrať tvrdo. Vždy sa im niečo podarí vytvoriť, ale myslím si, že sme tieto zápasy zvládli veľmi dobre," dodal. Slafkovský ma celkovo v tejto sezóne na konte 16 kanadských bodov (5+11).

O triumfe Habs proti Coloradu rozhodol v 56. minúte Joel Armia, ktorý upravil na 4:3. Jeho tím tak ukončil trojzápasovú sériu prehier. V stretnutí sa blysli aj domáci Cole Caufield s dvoma bodmi (1+1).

Slafkovský po stretnutí vzdal poklonu kapitánovi Nickovi Suzukimu, ktorý dosiahol v stretnutí dve asistencie a stal sa prvou hviezdou zápasu. "Bol skvelý. Na konci zblokoval strelu, čo bolo veľmi dôležité pre tím. Ak sa kapitán vrhá do striel, znamená to veľa pre mužstvo. Opäť bol na ľade skvelý ako vždy. Som zvyknutý na to, že hrá dobre," povedal Slafkovský.

Viac o téme: Montreal Canadiens New Jersey Devils Šimon Nemec Juraj Slafkovský