VIDEO Slovenská hviezda si nemá čo vyčítať: Vlhová priznala, aká nepríjemnosť sa jej stala

Petra Vlhová, Mikaela Shiffrinová a Sara HectorováPetra Vlhová, Mikaela Shiffrinová a Sara Hectorová Zdroj: SITA/AP/Marco Trovati

FLACHAU - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila na druhom mieste v utorňajšom nočnom slalome Svetového pohára v rakúskom stredisku Flachau.

Na víťazku Mikaelu Shiffrinovú stratila 27 stotín sekundy. Američanka si pripísala 94. triumf v prestížnom seriáli, čím zlepšila svoj rekord. Tretia skončila Sara Hectorová zo Švédska s mankom 1,11 s a dosiahla prvé pódium v najtočivejšej disciplíne.

"Bol to boj od štartu až do cieľa. Neviem prečo, ale robila som strašne veľa chýb a mala som problém s predozadnou rovnováhou a bojovala som o udržanie na trati. Stala sa mi aj nepríjemnosť, keď sa mi zlomila bránka, ale našťastie mi nešla popod lyže.

Kto urobí menej chýb, ten vyhráva. Ja som ich urobila v druhom kole veľa a je to druhé miesto. Nemám si však, čo vyčítať. Vždy do toho dávam maximum. Víťaz však môže byť len jeden. Mikaela bola rýchlejšia," uviedla Vlhová v cieli.