Zápas dvoch rozdielnych polčasov: Atraktívny súboj Slovana s českým klubom

Hlavný tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír WeissHlavný tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BRATISLAVA - Futbalisti ŠK Slovan Bratislava remizovali v stredajšom prípravnom zápase pred jarnou časťou Niké ligy s lídrom českej druhej najvyššej súťaže MFK Vyškov 2:2.

Hralo sa v Brne a Slovan zmazal dvojgólové manko z prvého polčasu. Góly úradujúceho slovenského šampióna zaznamenali Sharani Zuberu a Tigran Barseghjan.

Úvod zápasu v chladnom počasí na umelej tráve patril Vyškovu. Ten sa už v 4. min ujal vedenia po tom, ako Metsoko zblízka prekonal Trnovského – 1:0. Líder druhej českej ligy vyrukoval s vysokým napádaním a v 17. min pridal druhý gól, keď Diallo po lopte za obranu zakončil ponad Trnovského – 2:0. Belasí postupne menili rozostavenie, na ľavý kraj obrany sa presunul Wimmer, Sharani šiel dopredu, a Zmrhal na ľavé krídlo.

Postupne prišli aj naše šance. Lichého tvrdú strelu pod brvno Stejskal vytlačil nad. Weissovmu priamemu kopu k ľavej žrde chýbali len milimetre. Aj Vyškov mal ešte jednu veľkú šancu, Trnovský pri nej podržal belasých.

Vladimír Weiss st. cez prestávku šesťkrát striedal, slovanisti prešli na rozostavenie s tromi strednými obrancami, kde hrali netradične Lichý i Pauschek. V 51. min sme dali kontaktný gól. Po peknej akcii Sharani zblízka na dvakrát prekoanl brankára – 2:1. Druhý polčas patril belasým.

Kucka bol po hlavičke blízko k vyrovnaniu, Stejskal zachránil na bránkovej čiare. V 76. min Vojtko centroval do stredu, Barseghjan hlavičkoval, a loptu zastavilo až brvno. Dočkali sme sa v 77. min, keď Barseghjan po dobrej práci Sharaniho prudkou strelou takmer roztrhol sieť – 2:2.

O chvíľu sme mohli dokonať obrat, Sharani pred brankárom volil prihrávku, tú vyriešila obrana Vyškova. Oba tímy chceli vyhrať a v závere mali náznaky šancí na rozhodujúci gól, napokon sa však rozišli zmierlivo po nerozhodnom výsledku.

Informovala oficiálna stránka skslovan.com.

V ďalšom stretnutí futbalisti ViOnu Zlaté Moravce zvíťazili v prípravnom zápase v rámci Tipsport ligy nad českým druholigistom Zbrojovkou Brno 2:0. Žilina deklasovala Považskú Bystricu 7:0.

prípravné zápasy pred jarnou časťou Niké ligy:

MFK Vyškov - Slovan Bratislava 2:2 (2:0)
Góly: 4. Metsoko, 17. Diallo - 50. Zuberu, 77. Barseghjan

FC Zbrojovka Brno - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 0:2 (0:2)
Góly: 24. Tabatadze, 45. Nonikašvili

MŠK Žilina - MŠK Považská Bystrica 7:0 (4:0)
Góly: 10. a 39. Addo, 29. Ďuriš, 35. Sauer, 62. Bari, 73. Jambor, 74. Iľko

MFK Dukla Banská Bystrica - FK Spišská Nová Ves 8:0 (4:0)
Góly: 33. a 81. Marcos Paulo, 48. a 76. Polievka, 7. Rymarenko, 19. Depetris, 45. Godál (z 11 m), 47. Považanec

Viac o téme: Slovensko ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. Niké liga