VIDEO Blázon si zobral loptu a ostatní sa pozerali: Strelecký koncert ako za čias Kobeho Bryanta

Rozohrávač Knicks Jalen BrunsonRozohrávač Knicks Jalen Brunson Zdroj: SITA/AP/Mary Altaffer

MINNESOTA - Basketbalisti Minnesoty Timberwolves zvíťazili v NBA doma nad Memphisom 118: 103 a naďalej vládnu Západnej konferencii pred Oklahomou City.

Tá zvíťazila na ihrisku Utahu 134: 129. Najlepším strelcom večera bol Jalen Brunson, ktorý 41 bodmi riadil výhru New Yorku nad Washingtonom 113:109.

10 najpôsobivejších akcií štvrtkového večera v NBA

Minnesota mala proti Memphisu, ktorý sužujú zranenia, problémy a prehrávala už o 13 bodov. V poslednej štvrtine už ale dominovala a vyhrala ju o 20 bodov. Anthony Edwards výhru pečatil 10 bodmi v posledných tri a pol minútach. Celkovo dal 28 bodov. Náhradník Naz Reid prispel 20 bodmi a Rudy Gobert 17 bodmi, 10 doskokmi a šiestimi blokmi. Grizzlies nepomohlo ani 36 bodov Jarena Jacksona.

Oklahoma si, naopak, už v prvej štvrtine v Utahu vypracovala vedenie o 19 bodov a v prvej polovici dala dokopy 78 bodov. Domáci potom síce doťahovali a dve minúty pred koncom bol rozdiel iba štyri body, v koncovke ale Thunder podržal Shai Gilgeous-Alexander, autor 31 bodov, a výhru potvrdil trojkou Cason Wallace. Za Utah dal Collin Sexton 31 bodov.

Washington sa síce v tejto sezóne trápi, ale New Yorku vzdoroval až do konca. Lenže Knicks podržal Brunson, ktorý v poslednej štvrtine zariadil kľúčové vedenie, keď v jednej pasáži dal 18 z 21 bodov svojho tímu.

Brunsonov strelecký koncert

"Naozaj ťažko sa bráni. Je veľmi zručný. Až nás to frustrovalo," pripustil tréner Washingtonu Wes Unseld. "Presne to robia veľkí hráči: Dokážu obranu frustrovať a naštvať. Môžete robiť čokoľvek, ale jednoducho ich nedokážete zastaviť," dodal Brunsonov spoluhráč Donte DiVincenzo. Za Washington dal 24 bodov Jordan Poole a tím pomáhal ťahať aj Marvin Bagley, ktorý pri prvom štarte po prestupe z Detroitu nazbieral 20 bodov a 11 doskokov.

Cennú výhru získala Indiana, pretože uspela 126:121 na palubovke Sacramenta aj bez svojho hlavného rozohrávača Tyresa Haliburtona a stále aj bez novej hviezdnej posily z Toronta Pascala Siakama. Pacers predviedli tímový výkon, z ktorého vystupovali Bennedict Mathurin s 25 bodmi a T.J. McConnell s 20 bodmi a 10 asistenciami. Sacramentu nepomohlo ani to, že štyria hráči mali vyše 20 bodov. Najviac Kevin Huerter s 31 bodmi vrátane siedmich trojok.

Kanadského krídelníka Mathurina veľmi túžilo získať Toronto ako protihodnotu za Siakama, no vedenie Indiany ponuku odmietlo. "Výborné predstavenie. Chýbali nám hráči, no viacerí, ktorí nehrávajú tak často, dokázali vystúpiť z radu," pochvaľoval si Mathurin.

"Takáto prehra bolí. Indiana hrá rýchlo a my sa musíme naučiť, ako takýchto súperov spomaliť," hľadal príčinu nezdaru kouč Sacramenta Mike Brown.