VIDEO Do hry už viac nezasiahol: Nepriaznivé správy o Martinovi Pospíšilovi

Slovenský hokejista Martin Pospíšil v drese Calgary FlamesSlovenský hokejista Martin Pospíšil v drese Calgary Flames Zdroj: SITA/AP/George Walker IV

NEW YORK - Slovenský hokejista Martin Pospíšil utrpel zranenie v hornej časti tela, pre ktoré predčasne odstúpil z nočného zápasu NHL proti Torontu.

Útočník Calgary by mal vynechať pár týždňov, podľa zámorského experta Franka Seravalliho z Daily Faceoff by sa mal do zostavy Flames vrátiť po All Star víkende (1.-3. februára).

Slovenský krídelník stratil stabilitu po kontakte s nohou Austona Matthewsa a narazil hlavou na mantinel. Z ľadu sa dokázal sám postaviť, no v odchode mu museli pomôcť spoluhráči. Do hry už viac nezasiahol. Klub neskôr informoval, že Pospíšil utrpel zranenie v hornej časti tela. To by mu však nemalo ukončiť sezónu, pauzovať bude len pár týždňov.

Nepríjemný moment sa stal v prvej tretine zápasu, v ktorom domáci Flames napokon prehrali 3:4. Pospíšil stihol odohrať na krídle tretej formácie 3:46 minúty, počas ktorých zaznamenal jednu strelu, dva hity a jednu zblokovanú strelu. Vo formácii ho nahradil krajan Adam Ružička.

Flames presnejšie nešpecifikovali Pospíšilovo zranenie. Zámorskí komentátori okamžite pripomenuli jeho päť otrasov mozgu, ktoré utrpel od roku 2019. Po predošlom, z decembra 2022 v zápase AHL, vynechal zvyšok sezóny.

Viac o téme: NHL Calgary Flames Martin Pospíšil