VIDEO Šestnásťročný ruský zázrak: Takmer sa rozplakala, potom posadila všetkých na zadok

Ruská vychádzajúca hviezda Mirra AndrejevováRuská vychádzajúca hviezda Mirra Andrejevová Zdroj: SITA/AP/Louise Delmotte

MELBOURNE - Šestnásťročná ruská tenistka Mirra Andrejevová zvládla v 3. kole Australian Open málo vídaný obrat, Francúzku Diane Parryovú porazila z mečbalu a stavu 1:5 v treťom sete.

Jej mentálnu silu ocenila na sociálnych sieťach bývalá svetová jednotka Andy Murray a rodáčka z Krasnojarska uviedla, že si slová dvojnásobného wimbledonského šampióna vytlačí a zarámuje.

Andrejevová, ktorá hrá hlavnú súťaž Australian Open prvýkrát, bola v zápase proti Parryovej na hrane vyradenia a tiež sa zdalo, že sa za nepriaznivého stavu rozplače. Dokázala sa však z kritickej situácie dostať a po výhre 1:6, 6:1, 7:6 postúpila.

Vyslúžila si za to slová chvály od Murrayho, ktorého už predtým označila za jedného zo svojich idolov. Vlani zaujala tým, že o dvadsať rokov staršieho Brita popísala ako "krásneho", na čo dvojnásobný olympijský šampión pobavene reagoval poznámkou, že by si mala nechať skontrolovať zrak.

"Andrejevová prehráva 1:5 v treťom sete. Komentátor hovorí, 'Mala by zapracovať na mentálnej stránke svojej hry. Je na seba veľmi prísna, keď prehráva'. O 30 minút neskôr Andrejevová víťazí 7:6," napísal Murray na sociálnej X po dnešnej dráme.

"Možno je dôvod toho obratu jej mentálna sila. Nemôže to byť tak, že otočila zápas vďaka tomu, že je na seba tvrdá a že to od seba vyžaduje viac, keď prehráva alebo hrá zle?" dodal päťnásobný finalista Australian Open, ktorý sa tento rok s Melbourne rozlúčil v prvom kole.

Aktuálne 47. hráčka rebríčka na tlačovej konferencii uviedla, že nečakala, že by Murray jej zápas sledoval, nieto aby ho komentoval. "Skúsim si to nejako vytlačiť, neviem, možno si to dám zarámovať. Budem to nosiť stále so sebou alebo si to dám na stenu, aby som sa na to mohla každý deň pozerať," povedala Andrejevová.

S Murrayho hodnotením súhlasila. "Možno mi to, že som na seba bola prísna, pomohlo. Často nie som v hlave pozitívna. Dosť sa povzbudzujem, ale nehovorím si veľmi pekné veci," dodala talentovaná tenistka, ktorej osemfinálovou súperkou bude víťazka zápasu medzi Barborou Krejčíkovou a Austrálčankou Storm Hunterovou.