Po Hudáčkovom prestupe hrajú ako vymenení: Frankfurt natiahol víťaznú šnúru

Július Hudáček v bráne Löwenu FrankfurtJúlius Hudáček v bráne Löwenu Frankfurt Zdroj: Profimedia.sk

FRANKFURT - Slovenský hokejový brankár Július Hudáček vychytal víťazstvo aj vo svojom treťom zápase v nemeckej DEL.

V piatkovom stretnutí 39. kola pomohol k triumfu Frankfurtu nad Straubingom 3:2 po samostatných nájazdoch.

Hudáček predviedol v riadnom hracom čase a predĺžení 29 úspešných zákrokov a v záverečnom rozstrele nedovolil skórovať ani jednému z troch hráčov Straubingu. Frankfurt pritom ešte v 58. minúte prehrával 0:2. V čase 57:40 však znížil Cody Kunyk a 16 sekúnd pred koncom tretej tretiny vyrovnal na 2:2 Carter Rowney. V troch nájazdových sériách bol jediným úspešným exekútorom domáci Maxim Matuškin.

Tridsaťpäťročný slovenský brankár má po troch vystúpeniach v DEL priemer 1,64 gólu na zápas a úspešnosť zásahov 94,32 percenta. "Levi" sa po treťom víťazstve za sebou posunuli v tabuľke na desiatu priečku, ktorá zaručuje účasť v predkole play off. Straubing zostal na treťom mieste.

Viac o téme: Frankfurt Július Hudáček