MIMORIADNA SPRÁVA Zásadná informácia o Petre Vlhovej: Najhorší scenár sa naplnil

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas prevozu na saniach Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas prevozu na saniach Zdroj: TASR/Martin Baumann

JASNÁ - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová utrpela po páde v pretekoch Svetového pohára v Jasnej poranenie väzov v kolene a sezóna sa pre ňu skončila. Na brífingu o tom informoval jej tréner Mauro Pini.

Na domácom svahu v stredisku Jasná spadla ešte v prvom úseku trate, zo zjazdovky ju zviezli na záchranných saniach a následne transportovali vrtuľníkom na vyšetrenie do nemocnice. 

"Dámy a páni, nemám pre vás dobré správy. Petra si poranila väzy v pravom kolene, to znamená, že sezóna sa pre ňu skončila. Odteraz sa budeme pozerať na budúcnosť, tím je pripravení jej pomôcť, aby sa vrátila na svahy čo najskôr," uviedol tréner Pini na brífingu. 

Tréner slovenskej lyžiarky Petry Galéria fotiek (18) Tréner slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej Mauro Pini počas brífingu s médiami o jej zdravotnom stave Zdroj: TASR/Martin Baumann

Na jeho slová nadviazal aj manažér tímu Petry Vlhovej Richard Galovič. "Petra Vlhová absolvovala komplexné vyšetrenia v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku. Je v opatere lekárov. Počas menej kontrolovaného pádu prišlo k úderom do oblasti hlavy, ramena a ako bolo spomínané, predovšetkým do kolena.

Absolvujeme konzultácie s odborníkmi, ktorí sa venujú tomuto typu zranenia a na základe výsledkov pripravíme plán. Petru sa budeme snažiť dostať na lyže čo najskôr, ako sa bude dať," priblížil okolnosti zranenia Galovič. Dodal tiež, že 28-ročná lyžiarka si pri páde silno udrela aj hlavu a rameno.

Suverénnu jazdu v oboch kolách predviedla Švédka Sara Hectorová, ktorá zvíťazila s viac ako sekundovým náskokom pred Američankou Mikaelou Shiffrinovou. Tretina v Jasnej finišovala Alice Robinsonová z Nového Zélandu.

Spomedzi elitných pretekárok nedokončila úvodné kolo ani líderka celkového poradia v "obráku" Federica Brignoneová z Talianska, ktorá vypadla už na štvrtej bránke.

Pod Chopkom sa preteky SP naposledy konali v sezóne 2020/21, v ktorej Vlhová získala veľký glóbus celkovej víťazky. V marci 2021 triumfovala v obrovskom slalome.

Slovenskú lyžiarku v porovnaní s "covidovou" sezónou prišli o tri roky neskôr podporiť do Jasnej tisíce fanúšikov, ktorí "zmrzli" už po pár sekundách jazdy zlatej olympijskej medailistky z Pekingu.

Nebezpečne si podvrtla koleno

Vlhová na ľadom pokrytej trati na výjazde z deviatej brány vyšla z ideálnej stopy, v snahe o korekciu zatlačila na vnútornú lyžu a stratila kontrolu. Výsledkom toho bol nepríjemný pád.

V snahe predísť mu si Vlhová navyše podvrtla koleno a ihneď skončila v opatere lekárov, ktorí ju na záchranných saniach zviezli dolu. Vlhová za búrlivého potlesku zamávala svojim fanúšikom a zamierila na lekárske vyšetrenie.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 18

Viac o téme: Petra Vlhová Obrovský slalom Jasná Svetový pohár
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/JOJ ŠPORT
  • Zdroj: TASR, Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy