VIDEO Shiffrinovej emotívny záver v Jasnej: Milujem to tu! Petra Vlhová mi bude chýbať

Na snímke americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová na pódiu počas hymny po víťazstve v slalome v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní v JasnejNa snímke americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová na pódiu počas hymny po víťazstve v slalome v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Jasnej Zdroj: TASR/Martin Baumann

JASNÁ - Zlatý hetrik v Jasnej. Takéto označenie môžeme pripnúť do zbierky iba jednej pretekárke - Mikaele Shiffrinovej.

Tá ovládla najtechnickejšiu disciplínu pod Chopkom aj tretíkrát a v dnešnom slalome bez Petry Vlhovej ukázala profesorský výkon, korunovaný víťazstvom v súčte oboch kôl. Na Američanku boli krátke aj druhá Zrinka Ljutičová a tretia Anna Sweennová-Larssonová.

Po pretekoch, sa s jej povestným úsmevom postavila pred novinárov, a s radosťou odpovedala na otázky. To značí, že víkend v Jasnej si mimoriadne užila.

"Cítim sa dobre, ale som pripravená si poriadne oddýchnuť. Bol to veľmi náročný a emóciami nabitý týždeň. Som veľmi šťastná z môjho lyžovania a mimoriadne spokojná. Avšak minula sa mi už energia," uviedla na úvod čerstvá víťazka rekordných 95 triumfov vo Svetovom pohári.

Milujem to tu, trofeje sú 10 z 10

Za víťazstvo v slalome dostala sklenenú trofej a korunku. Včera pridala do zbierky striebornú sošku za obrovský slalom a dnes ju v Jasnej korunovali za víťazku celého víkendu. Za tento počin dostala trofej Demänovských jaskýň.

"Koruna je nádherná. Veľmi sa o ňu bojím, že ju rozbijem. Veľmi sa nestarám o všetky moje trofeje, častokrát ich darujem nikomu z tímu, ale tieto z Jasnej sú jednoducho úžasné. Určite si ich doma niekde vystavím. Sú 10 z 10," pochvália organizátorov a tvorcov unikátnych ocenení.

Na snímke uprostred americká Galéria fotiek (45) Mikaela Shiffrinová sa raduje z druhého miesta v obrovskom slalome v Jasnej Zdroj: TASR/Martin Baumann

Shiffrinová viackrát spomenula, že najlepší fanúšikovia sú v americkom Killingtone. Dokázali sa diváci v Jasnej priblížiť jej domácemu stánku? "V Jasnej som mala veľmi podobné pocity, ako tam. Tu je to špecifické, pretože diváci sú aj v polovici trate a to je naozaj unikátne. Počujete ich počas jazdy a robia naozaj veľký hluk. Je úžasné tu pretekať," pridala pekné slová k divákom.

Organizátori uviedli, že Svetový pohár v Jasnej by sa mohol konať každé tri roky. Absolútna dominátorka lyžovania nenamieta a vyslovila vetu, ktorú chce počuť každý fanúšik na Slovensku: "Milujem to tu!"

Svoju odpoveď následne trochu upravila: "Bola by som rada, ale zároveň je to dosť ďaleko. Potom prichádza veľa stresu z cestovania. Budem sa tešiť, ak tu budeme pretekať vždy, keď to bude možné."

Vlhová mi bude chýbať

Skvelý víkend v Jasnej poznačil snáď len nešťastný moment Petry Vlhovej. Shiffrinová sa viackrát k tomu vyjadrila a podporila slovenskú hviezdu na rehabilitačnej ceste. Ako každá lyžiarka, aj Shiffrinová dobre vie, aké to je, trápiť sa so zranením. Pred niekoľkými rokmi mala veľmi podobné problémy s kolenom aj ona.

"Pre mňa to bolo tiež náročné, keď som mala zranenie takéhoto typu, ale vrátila som sa veľmi silná. Petra má pri sebe veľmi silnú podporu a to je pri zotavovaní sa zo zranenia najdôležitejšie. Je veľmi silná, aj fyzicky. Čoskoro sa určite vráti späť," venovala pár slov domácej pretekárke. 

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová Galéria fotiek (45) Mikaela Shiffrinová po víťazstve v slalome Zdroj: TASR/Martin Baumann

V slalome jej dnes Vlhová chýbala. Najväčšia konkurentka, s ktorou zvádzali od začiatku sezóny mimoriadne tuhé a vyrovnané súboje, nemohla naskočiť a Shiffrinová si to plne uvedomuje.

"Samozrejme, že v pretekoch chýbala. Myslím si, že by bola veľmi rýchla. Jej lyžovanie ma vždy dokáže vyburcovať k lepšiemu výkonu. Dnes to ale bolo tiež veľmi vyrovnané. Zrinka (Ljutičová) a Anna (Swennová-Larssonová) predviedli veľmi dobrý výkon. Avšak, Petra mi bude vo zvyšku sezóny jednoznačne chýbať," povedala na záver fenoménka lyžovania, ktorej prítomnosť si užívali všetci prítomní na svahoch v Nízkych Tatrách.

Pri každom úsmeve, venovanom na tribúnu, sa jej poďakovali a z hľadiska úplne zmizla akákoľvek rivalita medzi ňou a Vlhovou. Shiffrinová vie, že slovenskí diváci ju zbožňujú a s radosťou sa bude vracať do strediska, kde vyrástla naša hviezda Petra Vlhová.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 45

Viac o téme: Mikaela Shiffrinová Jasná Svetový pohár Svetový pohár v Jasnej
  • Autor: © Zoznam/ Martin Turčin
  • VIDEO: YouTube/FIS Alpine
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy