Šokujúca senzácia vo Francúzsku: Treťoligista vyradil obhajcu titulu a prepísal históriu!

Postupové oslavy futbalistov treťoligového RouenuPostupové oslavy futbalistov treťoligového Rouenu Zdroj: Profimedia

PARÍŽ - Futbalisti Toulouse svoje vlaňajšie prekvapujúce víťazstvo vo Francúzskom pohári neobhája. Prvoligový tím vypadol v 4. kole po porážke 3:4 po penaltách na ihrisku Rouenu z tretej najvyššej súťaže. V rozstrele padlo rozhodnutie až v 12. sérii.

Toulouse bol blízko vyradenia už v normálnej hracej dobe, ale Nicolaisen ho ešte odvrátil vyrovnaním v druhej nadstavenej minúte na 3:3. Vo Francúzskom pohári sa v prípade remízy po deväťdesiatich minútach predlžuje iba vo finále, takže išlo stretnutie rovno do penált.

V prvých jedenástich sériách rozstrelu bolo úspešných všetkých 22 exekútorov vrátane brankárov. Dvanástu sériu načal neúspešne obranca Toulouse Suazo a následný premenený pokus Sahlounea znamenal historický postup domáceho celku. Rouen sa stal prvým tímom z tretej alebo nižšej ligy, ktorému sa podarilo vyradiť úradujúceho víťaza Francúzskeho pohára.

Viac o téme: Rouen Francúzsky pohár FC Toulouse