Kňažkov spoluhráč má týždne ako na húsenkovej dráhe: Hore, dole, späť a zasa to isté

David Jiříček v súboji s útočníkom Floridy Ryanom LombergomDavid Jiříček v súboji s útočníkom Floridy Ryanom Lombergom Zdroj: SITA/AP/Paul Vernon

COLUMBUS - Český hokejový obranca David Jiříček sa po dvoch dňoch na farme v Clevelande vrátil do prvého tímu Columbusu.

Za Monsters odohral 20-ročný bronzový medailista z predvlaňajších majstrovstiev sveta a vicemajster z vlaňajšieho šampionátu dvadsiatok dva zápasy a pripísal si tri asistencie. Pri piatkovej výhre nad Lavalom 4:2 Jiříček nebodoval, pri sobotňajšej prehre s rovnakým súperom 3:4 sa podieľal na všetkých troch góloch.

Za Columbus hral Jiříček naposledy 9. januára pri porážke vo Winnipegu 0:5 a v ďalších dvoch dueloch pred odchodom na farmu zostal len na tribúne. V tejto sezóne NHL odohral 36 zápasov a pripísal si gól a osem asistencií.

 

 

Columbus si ho vybral v roku 2022 ako šestku draftu. V minulom ročníku Jiříček po debute v NHL zasiahol do štyroch stretnutí a nebodoval, za Cleveland v 55 zápasoch nazbieral 38 bodov (6+32). V tejto sezóne si v AHL pripísal jeden štart tiež už v polovici novembra.

Pred predvlaňajším odchodom do Severnej Ameriky účastník troch juniorských MS a jedného šampionátu osemnástok stihol za tri sezóny 69 zápasov v extralige za Plzeň a pripísal si 21 bodov (8+13). Na vlaňajších MS dvadsiatok sa podieľal na striebornom úspechu tromi gólmi a štyrmi asistenciami. Bol vyhlásený za najlepšieho obrancu turnaja a dostal sa aj do All-Star tímu.

Na konci minulej sezóny sa zaradil aj do prípravy českého národného celku, ale o účasť na druhých majstrovstvách sveta ho pripravilo zranenie. Vlani sa dostal na MS aj napriek tomu, že bol od konca decembra pre zranenie až do konca klubovej sezóny mimo hry. Celkovo má v reprezentácii na konte 21 stretnutí a sedem bodov (3+4).

Viac o téme: Columbus Blue Jackets David Jiříček Cleveland Barons
  • Autor: © Zoznam/
  • X/Columbus Blue Jackets
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy