Hádam ste nečakali, že bez Salaha budú v lese: Liverpool vyšikoval súperom nefalšovaný odkaz

Jürgen Klopp so zverencom Darvinom Núňezom po skončení zápasuJürgen Klopp so zverencom Darvinom Núňezom po skončení zápasu Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

BOURNEMOUTH - Absencia egyptského útočníka Mohameda Salaha sa pre Liverpool FC zatiaľ nejaví ako neriešiteľný rébus.

V nedeľňajšom ligovom dueli ho zastúpili autori dvoch gólov Diogo Jota a Darwin Nunez, ktorí zariadili triumf nad domácim Bournemouthom 4:0. Všetky góly strelili "The Reds" v druhom polčase a na čele tabuľky majú päťbodový náskok pred Arsenalom a úradujúcim majstrom Manchestrom City, ktorý odohral o zápas menej.

Salah odišiel reprezentovať na Africký pohár národov, kde sa zranil a minimálne v skupinovej fáze Egyptu nepomôže. V oboch doterajších ligových zápasoch bez neho Liverpool dokázal streliť štyri góly, predtým zdolal Newcastle 4:2 a sebavedomo kráča za ziskom iba druhého titulu za uplynulých 34 rokov.

Okrem toho uspel aj v FA Cupe na pôde Arsenalu (2:0) a v EFL Cupe proti Fulhamu (2:1). Proti Bournemouthu sa presadili jeho hráči až po zmene strán a uštedrili súperovi druhú prehru v desiatich predošlých zápasoch.

"Bolo zrejmé, že po prvom polčase musíme niečo zmeniť v našej hre. Náš výkon sa zlepšil, všetko fungovalo lepšie. Dostali sme súpera pod tlak a strelili krásne góly. Hráči z lavičky sa veľmi dobre zapojili do diania a pomohli nám. Bol to krásny večer," pochvaľoval si kouč Liverpoolu Jürgen Klopp.

Jota sa po mesačnom výpadku zavinenom zranením ukazuje vo výbornom svetle. V dueli s Bournemouthom pridal k dvom gólom asistenciu a vyhlásili ho za najlepšieho hráča. Pridal sa k nemu Nunez, ktorý skóroval po trojzápasovej odmlke a celkovo siedmykrát v tejto sezóne Premier League.

Darwin Núñez oslavuje gól Galéria fotiek (11) Darwin Núňez oslavuje vsietený gól Zdroj: SITA/AP/Ian Walton

"Ukázali sme, že vieme plnohodnotne nahradiť hráčov, ktorí nám teraz chýbajú. Hrali sme ako tím," vyhlásil Jota narážajúc na fakt, že okrem Salaha nemôžu "The Reds" počítať ani s japonským stredopoliarom Wataruom Endom, ktorý reprezentuje na Ázijskom pohári.

Bournemouth držal krok s favoritom iba v prvom polčase. "Do našej hry sa vkradla nervozita. Nedržali sme sa plánu, ktorý nám v prvom polčase fungoval na jednotku. Musíme si zanalyzovať, prečo to tak bolo. Nechávali sme hráčom súpera veľa priestoru v strede poľa a neboli sme dostatočne agresívni.

Liverpool zvyšoval intenzitu, ktorú sme nevedeli zachytiť. Prehra je vzhľadom na priebeh asi krutá, no nič tragické sa nedeje. Čakajú nás ďalšie zápasy," konštatoval kouč Bournemouthu Andoni Iraola, ktorého tím sa nachádza na 12. mieste tabuľky deväť bodov od pásma zostupu.

Viac o téme: Jürgen Klopp Mohamed Salah Liverpool FC AFC Bournemouth Darwin Nunez