VIDEO Tri penalty rozhodcu bez licencie: Šokujúce zistenia o škandalóznom dueli českého klubu!

Tréner Slovácka Martin SvědíkTréner Slovácka Martin Svědík Zdroj: Profimedia

ISTANBUL - Prípravný zápas futbalistov Slovácka s Rapidom Viedeň (1:2) na sústredení v Beleku, ktorý vzbudil podozrenie, že bol zmanipulovaný, podľa Tureckej futbalovej federácie nebol oficiálne nahlásený.

Rozhodca, ktorý nariadil tri penalty a jednu nechal opakovať, nemal licenciu. TFF o tom informovala na svojom webe  a uviedla, že chystá právne kroky. Tlačový hovorca Slovácka Marek Jurák povedal, že klub z Uherského Hradišťa nikto nekontaktoval.

Po bezgólovom polčase poslal Slovácko do vedenia Petr Reinberk, ale Rapid otočil stav z dvoch diskutabilných pokutových kopov. Za stavu 0:0 nová posila Slovácka Marko Kvasina nepremenil ani opakovanú penaltu.

Hráči moravského tímu na sociálnej sieti naznačili, že zápas, riadený tureckým rozhodcom, podľa nich mohol byť zmanipulovaný. V priebehu stretnutia boli pri živých stávkach za bezgólového polčasu aj za stavu 1:1 tesne pred koncom nezvyčajne nízke kurzy na to, že padnú ďalšie góly. Zápasom sa zaoberá aj Futbalová asociácia ČR. 

Stretnutie bez vedomia TFF

"Toto stretnutie sa udialo bez vedomia TFF. Nedostali sme žiadnu žiadosť od členských asociácií alebo zúčastnených klubov. Preto TFF na zápas nenasadila rozhodcu. Naše vyšetrovanie odhalilo, že stretnutie rozhodoval človek bez platnej rozhodcovskej licencie. V súvislosti s stretnutím sa začal právny proces," uviedla turecká federácia.

"My sme už povedali, že rozhodcu sme mali od agentúry, ktorá nám celkovo zabezpečovala sústredenie. To, že by zápas snáď nemal byť ani nahlásený, sa mi zdá až skoro zvláštne. Ale nemám k tomu žiadne bližšie informácie," uviedol Jurák.

"Nikto z klubu ani nehovoril, že by bol kontaktovaný zo strany tureckého zväzu," doplnil hovorca Slovácka. Zverenci kouča Martina Svědíka už sú z Turecka späť doma.

Viac o téme: 1. FC Slovácko SK Rapid Viedeň Marek Jurák
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/Sporťák
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy