Cesta za európskym snom pokračuje: Michalovce už vedia meno štvrťfinálového súpera

Hádzanárky Iuventa MichalovceHádzanárky Iuventa Michalovce Zdroj: TASR/Roman Hanc

KOLÍN NAD RÝNOM - Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce sa vo štvrťfinále Európskeho pohára EHF stretnú s holandským tímom Cabooter Handbal Venlo. Rozhodol o tom utorkový žreb v nemeckom Kolíne, dejisku prebiehajúcich mužských ME.

Iuventa odohrá prvý štvrťfinálový duel na svojej palubovke. V prípade postupu sa v semifinále stretne s úspešnejším zo súboja medzi Benficou Lisabon a tureckým klubom Armada Praxis Yalikavaspor.

Prvé zápasy štvrťfinále sú na programe 9./10. marca, odvety o týždeň neskôr. Semifinále sa bude hrať 20./21. a 27./28. apríla. Najvýraznejšie zastúpenie vo štvrťfinále má Španielsko s tromi tímami (KH-7 BM Granollers, Rocasa Gran Canaria, Atticgo BM Elche).

"Venlo je súper, ktorého som si želal asi najmenej. V tejto fáze pohára si už ale nenavyberáte a všetky tímy, ktoré sa dostali medzi osem najlepších, majú šancu aj na celkové prvenstvo," reagoval na žreb pre klubovú stránku Peter Kostka, tréner Iuventy.

"Holandský tím vzbudzuje svojimi výsledkami rešpekt. Všetky zápasy vyhrali o viacero gólov, dokonca viackrát atakovali aj štyridsiatku. Ide o mladý tím, ktorý má niekoľko skúsených hráčok. Keď pozerám na ich výsledky v tejto sezóne, asi pôjde o útočne ladený tím. Výhodou je, že nemusíme cestovať veľmi ďaleko. Uvidíme, čo prinesie prvý zápas. Šance vidím tak päťdesiat na päťdesiat. My chceme urobiť všetko preto, aby sme išli v pohári ďalej."

Michalovčanky sa medzi osmičku najlepších v tejto súťaži prebojovali druhýkrát za sebou, keď v prebiehajúcom ročníku vyhrali v EP všetkých šesť stretnutí. V minulej sezóne sa dostali až do semifinále, kde vypadli s neskorším víťazom tureckou Antalyou.

Venlo je v tabuľke holandskej ligy priebežne na druhej priečke so štvorbodovým mankom na VOC Amsterdam, má však k dobru dva zápasy. V EP vyhralo rovnako ako Iuventa všetky svoje tohtosezónne duely.

žreb Európskeho pohára EHF žien - štvrťfinále:

MŠK Iuventa Michalovce - Cabooter Handbal Venlo
Atticgo BM Elche - WHC Skopje      
KH-7 BM Granollers – Rocasa Gran Canaria
Benfica Lisabon - Armada Praxis Yalikavaspor

semifinále:

Michalovce/Venlo - Benfica/Yalikavaspor
Granollers/Gran Canaria - Elche/Skopje

Viac o téme: MŠK Iuventa Michalovce Európsky pohár EHF Cabooter Handbal Venlo
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy