V decembri snehová kalamita, dnes veľká dráma: Bayern po domácom zlyhaní opäť tŕpol

Raphael Guerreiro a jeho gólové oslavyRaphael Guerreiro a jeho gólové oslavy Zdroj: SITA/AP/DPA/Sven Hoppe

MNÍCHOV - Tri dni po prekvapivej porážke s Werderom Brémy futbalisti Bayernu Mníchov na domácom ihrisku tentoraz uspeli a v dohrávke 13. kola nemeckej ligy zdolali Union Berlín 1:0.

Z druhého miesta tabuľky stráca obhajca titulu štyri body na vedúci Leverkusen.

Zápas, ktorý bol na začiatku decembra odložený kvôli snehovej kalamite, dnes rozhodol jediným gólom v úvode druhého polčasu Guerreiro. Portugalský obranca poslal loptu do siete po tom, čo strela anglického kanoniera Kanea skončila na žrdi. Kane potom síce dostal loptu do bránky, ale kvôli ofsajdu zásah neplatil, takže na 23. gól si musí najlepší strelec súťaže počkať.

Union dohrával zápas bez vylúčeného trénera Bjeliciho, ktorý dostal v 74. minúte červenú kartu za potýčku so Sanem pri postrannej čiare.

Český záložník berlínskeho tímu Alex Král, ktorého vyrazil do Mníchova sledovať nový reprezentačný kouč Ivan Hašek, odohral 78 minút. Jeho tím delia tri body od pásma zostupu aj barážovej priečky.