Niekto ho nenávidí, ostatní ho milujú: Pekné slová na adresu Slováka v novom domove

Kristián Pospíšil v službách Komety BrnoKristián Pospíšil v službách Komety Brno Zdroj: Profimedia

BRNO - Kanadský obranca Gerg Moro sa stal novou posilou hokejistov Komety Brno. Informoval o tom klubový web.

Dvadsaťosemročný rodák z Edmontonu pôsobil v tejto sezóne doteraz vo fínskej lige v celku SaiPa Lappeenranta. Tam zamieril po príchode zo Severnej Ameriky predvlani a v závere minulého ročníka hosťoval v Ilvese Tampere.

"Vycítil som, že vo Fínsku nastal čas a prospeje mi zmena. Brno vnímam ako skvelú destináciu a keď sa objavila ponuka, prakticky hneď sme sa dohodli," povedal Moro, ktorý si v tejto sezóne za Saipu pripísal v 39 zápasoch gól a štyri asistencie.

"V Česku pôsobí pár mojich kamarátov. Za Kometu nastupuje Kristián Pospíšil, s ktorým sme spolu hrali vo Fínsku. Veľmi sa teším, keď spolu znovu naskočíme do zápasu v rovnakom drese," doplnil.

Vo fínskej lige v 81 zápasoch vrátane play-off nazbieral 13 bodov za tri góly a 10 prihrávok. Pred odchodom do Európy po štvorročnom pôsobení na Clarkson University v NCAA hral za Stockton v AHL a za Kansas City v ECHL. V AHL v 19 dueloch zaznamenal dva góly a sedem prihrávok, v troch dueloch play-off nebodoval.

Teraz sa teší na českú extraligu. "V tejto fáze sezóny chceme vybojovať čo najlepšiu východiskovú pozíciu pre play-off. Chceme byť na vrchol sezóny čo najlepšie pripravení. A samozrejme každý hokejista vám povie, že jeho cieľom je vyhrať celú súťaž," poznamenal 193 centimetrov vysoký a 93 kilogramov vážiaci bek.

"Rád by som pre Kometu využil svoje prednosti, to znamená dobrú defenzívnu prácu a zároveň podporu útoku. Chcem byť pre súpera nepríjemný, aby sa nedostával do šancí. Tiež by som chcel byť platný smerom dopredu."

Okrem Pospíšila sa teší aj na krajana

V kabíne Komety sa stretne s krajanom Rhettom Hollandom. "Vždy je príjemné, keď máte v kabíne krajana. Môže vám uľahčiť začiatok, pomôcť s množstvom vecí. Máte s kým zdieľať svoje postrehy, lepšie a rýchlejšie sa adaptujete na nové prostredie. Určite som rád, že tu Rhett je," uviedol Moro.

V Európe sa mu páči. "Musím sa priznať, že sa tu cítim dobre. Nie je to tu také uponáhľané ako v USA. Na ľuďoch vnímam väčší pokoj, pohodu. Samozrejme, môže sa to líšiť od štátu, región od regiónu, ale som rád, že som v Európe. A hlavné veci, ktoré sú pre mňa dôležité, sú všade rovnaké. Teraz sa teším na novú výzvu v Komete," dodal Moro.

Viac o téme: Kometa Brno Kristián Pospíšil Gerg Moro
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/HC Kometa Brno
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy