VIDEO Hororový zjazd v Cortine! Shiffrinovú odviezol vrtuľník, množstvo pádov favoritiek

Talianska lyžiarka Federica Brignoneová utrpela nepríjemný pádTalianska lyžiarka Federica Brignoneová utrpela nepríjemný pád Zdroj: SITA/AP/Giovanni Zenoni

CORTINA D´AMPEZZO - Rakúska lyžiarka Stephanie Venierová triumfovala v piatkovom zjazde Svetového pohára v Cortine d'Ampezzo a dosiahla druhé víťazstvo v kariére. Preteky na zjazdovke Olympia Delle Tofane poznačili pády viacerých lyžiarok.

Američanka a líderka celkového poradia Mikaela Shiffrinová skončila v ochrannej bariére a mala problémy s ľavou nohou, ktorú nemohla zaťažiť.  

Venierová zvíťazila s náskokom 39 stotín sekundy pred Švajčiarkou Larou Gutovou Behramiovou. Na spoločnom treťom mieste skončili domáca Sofia Goggiová, ďalšia Rakúšanka Christina Agerová a aj Kanaďanka Valerie Grenierová (všetky +0,71 s). V dejisku ZOH 2026 sa zjazdárky predstavili za jasného a slnečného počasia.

Prvé lyžiarky zvládli nástrahy trate až po štart Shiffrinovej. Tá mala číslo osem, po skoku pred prvým medzičasom stratila rovnováhu a skončila v sieti. Po páde vo veľkej rýchlosti sa dokázala postaviť, ale mala problémy s ľavou nohou.

Na pomoc jej prišli zdravotníci a po približne 20-minútovej pauze vyrazila na trať Gutová Behramiová. Švajčiarku nevykoľajila dlhá prestávka a od úvodu sa držala v zelených číslach, prišla do cieľa s náskokom 52 stotín pred pribežnou líderkou Laurou Pirovanovou. Predstihla ju už len Venierová, pripísala si druhé víťazstvo vo SP a opäť v kráľovskej disciplíne.

"Mala som dobrý pocit, ale nečakala som, že to bude stačiť na prvé miesto a dokážem vyhrať. Počas svojej jazdy som si snažila držať rýchlosť, čo sa mi podarilo," uviedla víťazka podľa agentúry APA.

Nedokončila ani domáca Federica Brignonenová, spadla o niečo ďalej ako Shiffrinová a tiež skončila v ochrannej sieti. Okamžite sa však postavila a ukázala, že je v poriadku. Hneď po nej vyštartovala Corinne Suterová a presnej v mieste, kde spadla Američanka, skončila aj ona. Olympijská víťazka aj majsterka sveta v zjazde mala pravdepodobne problém s ľavým kolenom.

Na čele celkového poradia SP zostala Shiffrinová. Obhajkyňa veľkého glóbusu má 340-bodový náskok pred Gutovou Behramiovou, ktorá sa dostala v priebežnej klasifikácii na druhé miesto. Slovenka Petra Vlhová klesla na tretiu priečku, ale pre vážne zranenie kolena z domáceho podujatia v Jasne predčasne ukončila sezónu.

Lyžiarky čaká v sobotu v talianskom stredisku opäť zjazd (10.30 h). V nedeľu je v tom istom čase na programe super-G.  

Výsledky piatkového zjazdu SP žien v Cortine d'Ampezzo: 1. Stephanie Venierová (Rak.) 1:33,06 min., 2. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) +0,39 s, 3. Sofia Goggiová (Tal.), Christina Agerová (Rak.) a Valerie Grenierová (Kan.) všetky +0,71, 6. Laura Pirovanová (Tal.) +0,91, 7. Kasa Vickohoffová-Lieová (Nór) +0,94, 8. Cornelia Hütterová +0,98, 9. Mirjam Puchnerová (obe Rak.) +0,99, 10. Joana Hählenová (Švaj.) +1,11

Celkové poradie SP (po 23 z 43 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) (USA) 1209 b., 2. Gutová-Behramiová 869, 3. Petra VLHOVÁ (SR) 802, 4. Federica Brignoneová (Tal.) 787, 5. Sara Hectorová (Švéd.) 647, 6. Goggiová 642

Poradie v zjazde (4 z 10): 1. Goggiová 290, 2. Venierová 216, 3. Gutová-Behramiová 164, 4. Puchnerová 160, 5. Jasmine Fluryová (Švaj.) 159, 6. Hütterová 157

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 22

Viac o téme: Mikaela Shiffrinová CORTINA D´AMPEZZO Corinne Suterová Federica Brignoneová Michelle Gisinová Zjazd Sofia Goggiová Stephanie Venierová Lara Gutová-Behramiová
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Eurosport; YouTube/FIS Alpine
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy