VIDEO Infarktové stavy v semifinále ME: Vyrovnanie v posledných stotinách a dramatické predĺženie!

Francúzski hádzanári sa radujú z triumfu nad Švédskom po predĺženíFrancúzski hádzanári sa radujú z triumfu nad Švédskom po predĺžení Zdroj: SITA/AP/Martin Meissner

KOLÍN NAD RÝNOM - O titul na ME v hádzanej zabojujú reprezentanti Francúzska a Dánska.

Úradujúci olympijskí šampióni Francúzi postúpili do finále po víťazstve nad obhajcami titulu Švédmi 34:30 po predĺžení. Trojnásobní majstri sveta Dáni zvíťazili v piatkovom semifinále nad domácim Nemeckom 29:26.

Druhý semifinálový duel v Kolíne nad Rýnom sledovalo 19.750 divákov. Dáni zabojujú o svoj tretí titul na ME. Nemcov čaká v nedeľu len súboj o bronz proti Švédsku.

Francúzi začali stretnutie výborným prvým polčasom, po ktorom viedli 17:11. Nevyšiel im však úvod druhého dejstva, keď Švédi zmazali šesťgólové manko a neskôr sa aj ujali vedenia. Nevydarený druhý polčas zachránili Francúzi v poslednej sekunde riadneho hracieho času, keď z deväťmetrového hodu súčasne so sirénou vyrovnal Elohim Prandi na 27:27 a poslal duel do predĺženia.

V ňom zaskočení Švédi nedokázali zareagovať a momentum hry sa preklopilo späť na stranu "Les Bleus", ktorí vyhrali predĺženie v pomere 7:3. Zaistili si štvrtú účasť vo finále, pričom ich úspešnosť je v stretnutiach o zlato stopercentná. Naposledy sa Francúzi tešili z triumfu na európskom šampionáte v roku 2014.

Maďari obsadili konečné piate miesto, keď vo svojom záverečnom zápase na turnaji zdolali Slovincov 23:22. Maďarsko piatou priečkou vylepšilo svoje historicky najlepšie umiestnenie na európskom šampionáte, predtým ním bola 6. priečka v roku 1998.

ME v hádzanej
semifinále (Kolín nad Rýnom):
Francúzsko - Švédsko 34:30 pp (17:11, 10:16 - 7:3)
Najviac gólov: Descat 8, Mem 6, Remili 5 - Claar 9, Wanne a Darj po 5, Gottfridsson 4

Nemecko - Dánsko 26:29 (14:12)
Najviac gólov: Uscins 5, Knorr 4, Dahmke, Golla a Heymann po 3 - M. Hansen 5/4, E. M. Jakobsen a Pytlick 5, Gidsel a Hald 4

zápas o 5. miesto (Kolín nad Rýnom):

Maďarsko - Slovinsko 23:22 (12:13)
Najviac gólov: Lékai a Banhidi po 5, Boka 4 - Blagotinšek, Vlah a Zarabec všetci po 4