Začínal v Košiciach, odtiaľ sa prepracoval na svetovú úroveň: Srbský futbalista mení klub

Nemanja MatičNemanja Matič Zdroj: SITA/AP/Mark Baker

LYON - Francúzsky futbalový klub Olympique Lyon angažoval Srba Nemanju Matiča. Sedemnásobný šampión Ligue 1 zaplatil za 35-ročného stredopoliara konkurenčnému Stade Rennes 2,6 milióna eur. Matič podpísal zmluvu do júna 2026.

"Sme nadšení, že sa nám podarilo získať takého charizmatického a skúseného hráča," uviedol klub vo svojom vyhlásení. Bývalý hráč Chelsea či Manchestru United pred aktuálnou sezónou zamieril do Rennes z AS Rím za 2,5 milióna. V doterajšom priebehu ročníka odohral 13 ligových duelov, ďalších šesť pridal v Európskej lige. Lyonu prvá polovica sezóny nevyšla a z tradičného ašpiranta na pohárové priečky je tím, ktorému patrí 16. miesto v tabuľke a Olympique bojuje o záchranu v najvyššej súťaži.

Matiča do svetového futbalu vyšvihlo pôsobenie v FC Košice, odkiaľ v auguste 2009 zamieril na Stamford Bridge. Počas pôsobenia na východnom Slovensku prijal aj slovenské občianstvo, na medzinárodnej úrovni napokon reprezentoval rodné Srbsko, za ktoré si pripísal 48 štartov a zahral si aj na MS v Rusku (2018).
 

Viac o téme: Stade Rennes Olympique Lyon Nemanja Matič FC Košice
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy