VIDEO Dokonale využila absenciu Vlhovej i Shiffrinovej: Super-G má oddnes novú líderku!

Lara Gutová-Behramiová vyhrala nedeľný super-G svetového pohára alpských lyžiarok v Cortine d'Ampezzo.Lara Gutová-Behramiová vyhrala nedeľný super-G svetového pohára alpských lyžiarok v Cortine d'Ampezzo. Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

CORTINA D´AMPEZZO - Švajčiarska lyžiarka Lara Gutová-Behramiová vyhrala nedeľný super-G svetového pohára alpských lyžiarok v Cortine d'Ampezzo. Vo vedení disciplíny tak predstihla Rakúšanku Corneliu Hütterovú, ktorá preteky v talianskom stredisku nedokončila.

Hütterovej krajanka Stephanie Venierová obsadila po piatkovom triumfe v zjazde druhé miesto so stratou 21 stotín sekundy. Najlepšiu trojku doplnila Romane Miradoliová z Francúzska s mankom 0,41 sekundy. Pódium ušlo o 13 stotín Nórke Ragnhild Mowinckelovej, ktorá vyhrala v sobotu svoje prvé preteky SP.

Gutová-Behramiová zaznamenala štvrté víťazstvo v sezóne a druhé v super-G. V tejto disciplíne vyhrala 21.-krát v kariére. Celkovo má úradujúca držiteľka malého krištáľového glóbusu v superobrovskom slalome na konte 41 triumfov.

Zlatá olympionička z Pekingu bola v nedeľu paradoxne najrýchlejšia len v tretej časti trate. O takmer dve desatiny za ňou bola v tomto úseku Venierová, ktorej nevyšiel úvod. Preteky poznačil ťažký pád Kanaďanky Valerie Grenierovej, ktorá trafila vo vysokej rýchlosti hrboľ a následne zľadovatenú časť trate. Zo zjazdovky ju museli zviesť na záchranných saniach.

Líderka celkového poradia a obhajkyňa veľkého krištáľového glóbusu Mikaela Shiffrinová z USA mala ťažký pád v piatkovom zjazde. Zvyšok programu v dolomitoch vynechala a nezúčastní sa ani na utorňajšom obrovskom slalome v Kronplatzi.

"Bol to naozaj zvláštny víkend so všetkými tými pádmi. Nechcela som riskovať, snažila som sa len lyžovať čisto a bezpečne," uviedla Gutová-Behramiová pre agentúru APA.

výsledky nedeľného super-G SP žien v Cortine d'Ampezzo: 1. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) 1:20,75 min, 2. Stephanie Venierová (Rak.) +0,21 s, 3. Romane Miradoliová (Fr.) +0,41, 4. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) +0,53, 5. Sofia Goggiová (Tal.) +0,58; 6. Marta Bassinoová (Tal.) +0,75, 7. Mirjam Puchnerová (Rak.) +1,10, 8. Alice Robinsonová (N. Zál.) +1,11, 9. Federica Brignoneová (Tal.) +1,30, 10. Kira Weidleová (Nem.)

poradie super-G (po 5 z 11 pretekov): 1. Gutová-Behramiová 320 b, 2. Cornelia Hütterová (Rak.) 310, 3. Brignoneová 246, 4. Goggiová 237; 5. Kajsa Vickhoff Lieová (Nór.) 191; 6. Puchnerová (Rak.) 178

celkové poradie (po 25 zo 43): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 1209 b, 2. Gutová-Behramiová 1014, 3. Brignoneová 838, 4. Petra VLHOVÁ (SR) 802, 5. Goggiová 747, 6. Sara Hectorová (Švéd.) 647