Nezastaviteľný velikán: Super-G v Garmisch-Partenkirchene priniesol Švajčiarsku dvojnásobnú radosť

Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt oslavuje svoj triumf v super-G alpských lyžiarov v Garmisch-Partenkirchene. Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt oslavuje svoj triumf v super-G alpských lyžiarov v Garmisch-Partenkirchene. Zdroj: SITA/AP/Giovanni Auletta

GARMISCH-PARTENKIRCHEN - Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt vyhral nedeľné preteky super-G alpských lyžiarov v Garmisch-Partenkirchene.

Upevnil tak svoje vedenie v disciplíne i celkovom hodnotení, v ktorom disponuje priepastným 722-bodovým náskokom pred Cyprienom Sarrazinom. Francúz preteky v nemeckom stredisku nedokončil.

Druhé miesto obsadil so stratou troch desatín Rakúšan Raphael Haaser. Najlepšiu trojku doplnil víťazov krajan Franjo von Allmen s mankom 0,61 sekundy. Odermatt si pripísal deviate víťazstvo v sezóne a druhé v super-G. V tejto disciplíne zaknihoval dvanásty triumf v kariére, celkovo má na konte 33 víťazstiev vo Svetovom pohári.

V nemeckom stredisku mu najlepšie vyšiel druhý a štvrtý úsek trate. Kvalitný mal aj začiatok, kde bol okrem neho rýchlejší len Talian Guglielmo Bosca, ktorý obsadil osemnáste miesto. Odermatt si tak pripísal prvý triumf v Garmisch-Partenkirchene, jeho maximom bolo tretie miesto v super-G spred troch rokov. Zlepšil tak svoj výkon zo sobotňajších pretekov v rovnakej disciplíne, keď skončil štvrtý a na víťazného Nilsa Allegreho stratil 28 stotín sekundy.