Slovenský triumf v náročných podmienkach: Talentovaná dievčina nedala šancu zvyšku poľa

Cyklokrosárka Viktória Chladoňová, ktorá zvíťazila v kategórii Talent rokaCyklokrosárka Viktória Chladoňová, ktorá zvíťazila v kategórii Talent roka Zdroj: TASR/Dano Veselský

HOOGERHEIDE - Slovenská reprezentantka Viktória Chladoňová vyhrala záverečné kolo Svetového pohára junioriek v cyklokrose.

V holandskom Hoogerheide triumfovala s náskokom 18 sekúnd pred Britkou Cat Fergusonovou. Tretia skončila Holanďanka Puck Langenbargová s mankom 1:28 min. Ďalšej slovenskej zástupkyni Sofii Ungerovej patrila 19. pozícia, Dorota Vojtíšková skončila na 21. mieste.

Chladoňová zo 17 štartov v sezóne skončila iba raz mimo pódia a potvrdila parádnu fazónu pred budúcotýždňovými MS v českom Tábore.

"Dnes sa mi išlo vcelku dobre, aj keď to bolo veľmi ťažké. Hneď po štarte som sa trošku prepadla, ale snažila som sa dotiahnuť na Cat. Keď som ju mala, išli sme asi dve kolá spolu. Do záveru som sa snažila urobiť si dobrú pozíciu, čo sa podarilo.

Podmienky boli náročné, v noci trať primrzla, a stuhnuté to držalo v tieni i počas našich pretekov. Na slnku sa to postupne topilo, takže človek bol neustále v strehu. Z víťazstva sa nesmierne teším, a verím, že to dobre vyjde i budúci týždeň," uviedla Chladoňová v tlačovej správe Slovenského zväzu cyklistiky. V celkovom poradí SP jej patrí tretia priečka so 130 bodmi.

"Máme za sebou dvojtýždňovú prípravu v Španielsku a vidíme, že to prináša výsledky. O týždeň nás čaká vrchol sezóny v podobe majstrovstiev sveta v Tábore a výsledky ukazujú, že pretekári sú pripravení," zhodnotil Jakub Vančo, vedúci slovenskej výpravy. Svetový šampionát v Tábore je na programe od 2. do 4. februára, juniorky štartujú v sobotu.

Viac o téme: Viktória Chladoňová Jakub Vančo Cat Fergusonová