Keď sa z nočnej mory stane najsladší sen: Veľa mužstiev by sa v polčase zrútilo

Hráč PSG Fabian Ruiz (vľavo) a Mahdi Camara z Brestu počas zápasu 19. kola francúzskej Ligue 1Hráč PSG Fabian Ruiz (vľavo) a Mahdi Camara z Brestu počas zápasu 19. kola francúzskej Ligue 1 Zdroj: TASR/AP/Thibault Camus

PARÍŽ - Futbalisti Brestu potvrdili v nedeľu v Parku Princov svoju pôsobivú formu, ktorou sa prezentujú v prebiehajúcej sezóne.

V nedeľňajšom zápase 19. kola Ligue 1 remizovali na pôde Paríža Saint-Germain 2:2, pričom ešte na začiatku druhého polčasu prehrávali o dva góly. So súperom z hlavného mesta tak neprehrali prvýkrát od apríla 2011. Domácich poslal do vedenia Marco Asensio, ktorému poslal vydarený lob za obranu Bradley Barcola. Ešte pred prestávkou dokázal zvýšiť Randal Kolo Muani, ktorý ťažil z neúspešného pokusu Vitinhu.

Po štvrťhodine vsietil kontaktný gól Mahdi Camara – strelu tečoval do opačnej strany domáci obranca Danilo Pereira. Desať minút pred koncom riadneho hracieho času vyškolili obranu Parížanov Mathias Pereira Lage a Martin Satriano. Ten nasadil brániacemu Danilovi Pereirovi jasličky a Lage následne zakončil efektnou pätičkou.

Barcola, ktorý sa podieľal aj na druhom góle svojho tímu, dostal v nadstavení žltú kartu najprv za súboj s Pierrom Lees-Melouom a o chvíľu neskôr fauloval Bilala Brahimiho. Hostia tak ukončil štrnásťzápasovú sériu prehier s PSG, pred takmer 13 rokmi so súperom taktiež remizovali 2:2, bolo to však na domácej pôde.

Tento tím si vždy veril

"Je to pre nás skvelý večer. Keď prehrávate 0:2 v Parku Princov, môže sa to zmeniť na nočnú moru, ale tento tím si vždy veril. Veľa mužstiev by sa v polčase zrútilo," nešetril chválou tréner hostí Eric Roy podľa agentúry AFP.

Manažér PSG Luis Enrique Galéria fotiek (2) Manažér PSG Luis Enrique Zdroj: SITA/AP/Matthieu Mirville

Jeho tím čaká repríza zápasu už 7. februára, Brest zavíta do Paríža na osemfinále Francúzskeho pohára. Bretónci čakajú na triumf nad PSG od roku 1985.

"Pohárový duel bude veľmi ťažký. Ak to bude podobné ako v druhom polčase, môžeme mať problémy," povedal po stretnutí tréner domácich Luis Enrique.

V jeho tíme chýbal slovenský stopér Milan Škriniar, ktorý momentálne pauzuje pre zranenie členka. Parížanov čaká ešte pred pohárovým stretnutím ligový zápas na pôde Štrasburgu.

Na čele tabuľky majú šesťbodový náskok pred Nice, ktoré vyhralo v sobotu 1:0 nad Métami. O tri body nižšie je tretí Brest a mieri za historickým maximom v najvyššej francúzskej súťaži. Doposiaľ bol najlepšie ôsmy v sezóne 1986/87.

Viac o téme: Paríž Saint-Germain Ligue 1 Stade Brest