Porazil s ňou Djokoviča aj Federera: Raketa Nadala sa po rekordnej sume zapísala do histórie!

Španielsky tenista Rafael NadalŠpanielsky tenista Rafael Nadal Zdroj: SITA/AP/Michel Euler

NEW YORK - Raketa španielskeho tenistu Rafaela Nadala z víťazného finále Roland Garros v roku 2007 sa v aukcii predala za viac ako 118-tisíc dolárov. Podľa agentúry Reuters ide o jednu z najväčších súm zaplatenú za tento typ memorabilií.

Nadal vo finále Roland Garros v Paríži v roku 2007 porazil v štyroch setoch Švajčiara Rogera Federera a získal tretí zo svojich celkovo 22 grandslamových titulov. S rovnakou raketou hral aj v skorších zápasoch turnaja vrátane semifinále proti Srbovi Novakovi Djokovičovi.

Raketa bola doteraz uložená v Austrálskom tenisovom múzeu, ktoré bolo nedávno uzavreté. Vďaka zaplatenej sume 118 206 dolárov v aukčnom dome Prestige Memorabilia sa táto raketa stala treťou najhodnotnejšou v histórii po inej Nadalovej rakete z predvlaňajšieho Australian Open (139 700 dolárov) a rakete Billie Jean Kingovej zo slávnej "Bitky pohlaví" (125 000).

37-ročný Nadal vynechal tohtoročný Australian Open pre svalové zranenie, ktoré utrpel počas prípravného turnaja v Brisbane. Na ATP Tour by sa mala bývalá svetová jednotka vrátiť vo februári v Dauhe.

Viac o téme: Rafael Nadal Roger Federer Roland Garros 2007
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy