Hneď dvojnásobný dištanc pre slovenských hokejistov: Kelemen s Kochom si zavarili

Miloš Kelemen, slovenský útočník ArizonyMiloš Kelemen, slovenský útočník Arizony Zdroj: SITA/AP/Lindsey Wasson

TUCSON - Vedenie nižšej zámorskej súťaže AHL suspendovalo na jeden zápas dvojicu slovenských hokejistov Patrika Kocha a Miloša Kelemena z tímu Tucson Roadrunners. Informovali o tom zámorské médiá.

Obranca Koch dostal v sobotňajšom stretnutí proti Ontariu (5:4) od rozhodcov päťminútový trest a trest do konca zápasu za faul hlavou, ktorého sa dopustil v deviatej minúte druhej tretiny. Kelemena dodatočne suspendovali za účasť v hromadnej šarvátke na konci duelu. Obaja vynechajú stredajší zápas proti Bakersfieldu.

Koch odohral v prebiehajúcej sezóne 34 stretnutí s bilanciou jeden gól a osem asistencií. Kelemen nastúpil v 27 dueloch, v ktorých nazbieral 19 bodov za desať gólov a deväť asistencií.

Viac o téme: AHL Patrik Koch Tucson Roadrunners Miloš Kelemen