Hašek odmieta vrátiť peniaze z Ruska, chce vstúpiť do politiky: Spomenul aj Hudáčka a Jágra

Dominik Hašek počas rozhovoruDominik Hašek počas rozhovoru Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

PRAHA - Dominik Hašek je známy svojou veľkou kritikou voči českým a slovenským hokejistom hrajúcim v KHL. Samozrejme, veľké výčitky má aj voči vedeniu zámorskej NHL, ktorá stále umožňuje ruským hráčom pôsobiť v najsledovanejšej hokejovej lige na svete.

Hašek v najnovšom rozhovore pre CNN Prima News priznal, že sa v blízkej dobe chystá vstúpiť do sveta politiky. Okrem iného sa vyjadril aj o kauze slovenského brankára Júliusaa Hudáčka, ktorý mal namierené do Kladna.

Niekdajšia hviezda Buffala Sabres tiež odpovedala na otázku možného vrátenia peňazí, ktoré zarobil počas svojho pôsobenia v Rusku. ´Dominátor´ obliekal v minulosti známeho ruského klubu Spartak Moskva. Za ten odohral 46 súťažných zápasov.

"Hrával som tam v sezóne 2010/2011, keď som Rusko považoval za vcelku demokratický štát, ale v živote by mi nenapadlo, že o štyri roky neskôr anektuje Krym, čím rozpútalo najväčšiu imperialistickú vojnu v Európe od druhej svetovej vojny," povedal Hašek.

Peniaze zarobené v KHL nevráti

"Tie som tam zarobil za odvedenú prácu. Klub mi nič nedlhuje a ja jemu tiež nie. Nepožadujem nič to, že sa v Rusku zmenili pomery a začali vojnu proti slobodnej krajine. Určite však budem podporovať to, aby Rusko zaplatilo za všetky škody, ktoré na Ukrajine spôsobilo. A tiež za všetky stratené životy, za ktoré nesie Rusko plnú zodpovednosť," uviedol olympijský víťaz z Nagana.

Známa postava českého hokeja sa spätne vyjadrili aj na adresu Júliusa Hudáčka: "Jarda je majiteľom mužstva a je na ňom, koho si do mužstva vyberie. Ja by som si slovenského brankára nevybral nielen za to, že hral dlho po vypuknutí vojny v KHL. To by som mu do určitej miery ešte odpustil, vzhľadom na to, že sa podľa slovenských zákonov správal legálne. Prekážalo mi jeho oslavovanie na ľade po vypuknutí vojny a potom niektoré jeho nedávne vyhlásenia v novinách."

"Bolo to viac vecí dohromady, prečo by som ho neodporučil žiadnemu českému klubu. Čo nasledovalo po Hudáčkovom podpise, bolo dosť očakávané. Diváci a údajne niektorí sponzori vyslovili svoj nesúhlas, pre médiá to bola zaujímavá kontroverzia a potom sa to už len nabaľovalo.

Myslím, že dohoda o rozviazaní zmluvy bolo pre obe strany určitým vyslobodením. V Nemecku, na rozdiel od Česka, to nie je problém. A ako k tomu pristupujú fanúšikovia v Nemecku, to záleží na ich mentalite a na tom, čo je pre nich podstatnejšie," dodal 59-ročný Hašek.

Viac o téme: Jaromír Jágr Dominik Hašek KHL Rusko Július Hudáček
  • Autor: © Zoznam/
  • X/Dominik Hasek
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy