Škandál ako zo zlého sna: Spoluhráč Šimona Nemca obvinený z nechutného činu! A nelieta v tom sám

Hokejista New Jersey Michael McLeod Hokejista New Jersey Michael McLeod Zdroj: SITA/AP/Matt Slocum

OTTAWA - Hokejistov Cartera Harta z Philadephie Flyers, Michaela McLeoda z New Jersey Devils, Dillona Dubého z Calgary Flames a bývalého hráča NHL Alexa Formentona obvinili zo sexuálneho napadnutia.

Na zozname má figurovať aj meno Cala Foota z New Jersey, podľa agentúry AP však stav jeho obvinenia nebol jasný. Všetci hráči vo svojich súčasných kluboch dostali na neurčitý čas voľno.

"Pán McLeod popiera akýkoľvek trestný čin a cíti sa nevinný. Žiadame verejnosť, aby rešpektovala súkromie pána McLeoda a súkromie jeho rodiny. Keďže vec je teraz na súde, nebudeme sa v tejto chvíli ďalej vyjadrovať," uviedli právnici David Humphrey a Seth Weinstein vo vyhlásení pre CBC News.

Aj Footeova právnička Julianna Greenspanová vo vyhlásení pre rovnaké médium uviedla, že jej klient je obvinený neprávom a bude sa brániť, aby očistil svoje meno. "To, čo je v tejto chvíli najkritickejšie, je prezumpcia neviny a právo na spravodlivý proces, na ktorý má každý v Kanade nárok. Vzhľadom na to, že záležitosť je na súde, žiadam, aby sa rešpektovalo súkromie Cala a jeho rodiny. V tejto chvíli nebudeme nič komentovať."

Žalobu podala ešte v roku 2022 žena, ktorá tvrdí, že ju sexuálne napadlo osem členov juniorského tímu Kanady na benefičnom galavečere v Londýne v roku 2018. Kanadská hokejová federácia (Hockey Canada) žalobu urovnala a následne začalo vyšetrovanie, ktoré odhalilo, že organizácia mala dva tajné fondy na vyplácanie vyrovnaní na základe žalôb o sexuálnom napadnutí a zneužívaní.

Londýnska polícia začala v júli 2022 internú kontrolu a NHL uviedla, že vykoná nezávislé vyšetrovanie toho, čo sa stalo. Komisár profiligy Gary Bettman prisľúbil, že po jeho ukončení zverejní zistenia.

NHL doteraz zistenia nezverejnila

Zástupca komisára Bill Daly v júni uviedol, že vyšetrovanie je ukončené a do polovice leta očakáva správu, ktorú následne liga preskúma. NHL doteraz zistenia nezverejnila a Daly podľa agentúry AP minulý týždeň poznamenal, že vydá vyhlásenie, keď to bude vhodné.

Polícia v Londýne naplánovala na pondelok tlačovú konferenciu, na ktorej poskytne podrobnosti o tomto prípade. V Kanade nie je zvyčajné, že polícia poskytuje značný časový priestor na vzdanie sa každému, kto čelí obvineniu. Tímy plánujú v dohľadnej dobe hrať bez týchto hráčov.

Generálny manažér Philadelphie Daniel Briere počas uplynulého týždňa prečítal vyhlásenie o situácii s brankárom Hartom: "Budeme reagovať primerane, keď budú zverejnené výsledky vyšetrovania."

Kanadské zákony zahŕňajú tresty odňatia slobody v závislosti od viacerých faktorov vrátane veku údajnej obete.

Viac o téme: NHL New Jersey Devils Alex Formenton Carter Hart Michael McLeod Dillon Dube
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy