Chaos po taliansky: Dva roky do fiesty a nad ZOH v Miláne zostáva poriadne tmavé mračno

Taliansky vicepremiér Matteo SalviniTaliansky vicepremiér Matteo Salvini Zdroj: SITA/AP/Luca Bruno

MILÁNO - Dva roky pred olympijskými hrami v Miláne a Cortine d 'Ampezzo stále nie je jasné, kde sa budú konať súťaže na boboch, saniach a skeletone.

Organizačný výbor v utorok oznámil, že je za výstavbu novej dráhy v Cortine, za ktorú sa v decembri nečakane vyslovil taliansky vicepremiér Matteo Salvini. Medzinárodný olympijský výbor dnes vo vyhlásení pre agentúru AFP zopakoval svoje stanovisko, že s týmto variantom nesúhlasí a uprednostňuje využitie dráhy v zahraničí.

V Cortine je historické koryto Eugena Montiho, ktoré hostilo olympijské súťaže v roku 1956, ale už 15 rokov sa na ňom nepreteká. Výstavba novej dráhy má stáť 81,6 milióna eur, dokončená by mohla byť v marci budúceho roku.

Usporiadatelia podľa agentúry SID teraz čakajú na uzavretie zmluvy medzi stavebnou firmou a spoločnosťou SIMICO, ktorá má pri príprave hier na starosti infraštruktúru.

Medzinárodný olympijský výbor, ktorý v poslednom čase usiluje o udržateľnosť hier, má na výstavbu novej dráhy od začiatku výhrady s ohľadom na nejasné možnosti jej ďalšieho využitia. Podľa MOV by sa súťaže mohli konať v Rakúsku či Nemecku.

"Medzinárodný olympijský výbor je pevne presvedčený, že súčasný počet ľadových dráh v celosvetovom meradle je dostatočný pre terajší počet športovcov a súťaží," povedala hovorkyňa MOV.

Viac o téme: CORTINA D'AMPEZZO ZOH 2026 Matteo Salvini
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy