Najväčšia nádej slovenského hokeja? Luka Radivojevič očaril Švédsko, má výnimočný talent

Luka Radivojevič v drese slovenskej 18-kyLuka Radivojevič v drese slovenskej 18-ky Zdroj: Profimedia

OREBRO - Slovenský hokejový obranca Luka Radivojevič podpísal novú dvojročnú zmluvu so švédskym klubom Örebro HK. Pred pár mesiacmi sa stal prvým hráčom narodeným v roku 2007, ktorý hral v najvyššej švédskej súťaži SHL. Tím o tom informoval na oficiálnej stránke.

"Sme radi, že Luka bude súčasťou mužstva počas nasledujúcich dvoch rokov. Má výnimočný talent a vo svojej vekovej skupine skutočne vyniká. Luka je hráč, ktorému veľmi veríme a nová dohoda znamená, že môžeme pokračovať v dlhodobej práci. Bude vzrušujúce sledovať Lukov progresu v našom prostredí," uviedol generálny manažér Stefan Bengtzén.

Sedemnásťročnému Radivojevičovi sa bodovo darí v juniorke, kde má priemer takmer bod na zápas. Odohral 35 duelov a má na svojom konte štyri góly a 27 asistencií. Nová kontrakt platí do konca sezóny 2025/26.

Hybridná zmluva

"Keďže Luka ešte nedosiahol sto odohratých minút a nemôže mu byť ponúknutý nováčikovský kontrakt, nová zmluva bude hybridná medzi juniorkou a A-tímom," uvádza sa v klubovom vyhlásení.

Mladý obranca nastúpil v SHL zatiaľ na štyri zápasy. Slovensko reprezentoval na uplynulých MS hráčov do 20 rokov. Odohral všetkých päť duelov a získal 2 body (1+1).

"Veľmi sa mi tu v Örebre páči a dostávam všetky možnosti na čo najlepší rozvoj. Je super, keď dostanete šancu hrať v SHL a ja v tom chcem pokračovať. Najdôležitejšie však je, že môžem hrať veľa aj v juniorskej súťaži. Teším sa, že sa tu budem ďalej rozvíjať," povedal Radivojevič.

Viac o téme: Örebro HK Stefan Bengtzen Luka Radivojevič
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy