Japonsko na Ázijskom pohári zabojuje o semifinále, favorizovaný Irán prežil penaltovú drámu

Postupové oslavy futbalistov JaponskaPostupové oslavy futbalistov Japonska Zdroj: SITA/AP/Hussein Sayed

DAUHA - Futbalisti Iránu postúpili do štvrťfinále Ázijského pohára. V utorkovom osemfinálovom stretnutí zdolali Sýriu v jedenástkovom rozstrele 5:3.

V riadnom hracom čase i predĺžení sa duel skončil 1:1. V boji o postup do semifinále sa stretnú s Japonskom, ktoré zvíťazilo nad Bahrajnom 3:1.

Držiteľa rekordných štyroch ázijských titulov v Dauhe poslal do vedenia po pol hodine hry Doan, druhý japonský gól pridal v 49. minúte Kubo. Bahrajn zdramatizoval duel vďaka vlastnému gólu brankára Suzukiho, ale posledné slovo mal v 64. minúte Ueda.

Oslabený Irán tŕpol

Favorizovaní Iránci v Dauhe otvorili skóre v 34. minúte, na Taremího premenenú penaltu však odpovedal v 64. minúte Chribín ďalším gólom z pokutového kopu. Trojnásobní majstri Ázie mali veľký tlak, no tesne pred koncom normálnej hracej doby bol útočník Taremí z Porta vylúčený po druhej žltej karte. Sýrčania v predĺžení početnú výhodu nevyužili a v penaltovom rozstrele raz neuspeli, zatiaľ čo Iránci premenili všetky svoje pokusy.

osemfinále:

Irán - Sýria 1:1 pp (1:1, 1:0), 5:3 v jedenástkovom rozstrele
Góly: 34. Taremi (z 11 m) - 64. Khribin (z 11 m), ČK: 90.+1 Taremi (Irán) po druhej ŽK

Bahrajn - Japonsko 1:3 (0:1)
Góly: 64. Suzuki (vlastný) - 31. Doan, 49. Kubo, 72. Ueda

Viac o téme: Japonsko Irán Bahrajn Ázijsky pohár Sýria
  • Zdroj: TASR, ČTK