Červené peklo na Anfielde: Liverpool sfúkol Chelsea a upevnil si pozíciu lídra

Futbalista Liverpoolu Diogo Jota sa teší z góluFutbalista Liverpoolu Diogo Jota sa teší z gólu Zdroj: TASR/AP/Jon Super

LONDÝN - Futbalisti Liverpoolu potvrdili úlohu favorita a v stredajšom šlágri 22. kola anglickej Premier League triumfovali nad Chelsea 4:1.

"The Reds" majú na čele tabuľky päťbodový náskok pred Manchestrom City, ktorý má však zápas k dobru. Úradujúci majster zdolal Burnley 3:1 a potvrdil druhé miesto v tabuľke. Nezaváhal ani Tottenham Hotspur, ktorý zdolal Brentford 3:2 a poskočil na štvrtú priečku o skóre pred Aston Villu.

Liverpool viedol od 20. minúty po individuálnej akcii Dioga Jotu. Na 2:0 zvýšil Conor Bradley, ktorý krížnou strelou prekonal Djordjeho Petroviča a dosiahol prvý gól v Premier League. Domáci mohli v závere prvého polčasu upraviť už na rozdiel troch gólov, ale Darwin Nunez nepremenil penaltu.

Po hodine hry sa presadil presnou hlavičkou Dominik Szoboszlai. O šesť minút neskôr Christopher Nkunku využil závahanie obrany Liverpoolu a znížil na 1:3. Trojgólové vedenie "The Reds" následne vrátil Luis Diaz.

Kohúti uspeli v päťgólovej prestrelke

City mal už po prvom polčase dvojgólový náskok, keď sa počas šiestich minút dvakrát presadil argentínsky útočník Julian Alvarez. Krátko po prestávke Rodri upravil na 3:0. V závere skorigoval stav obranca hostí Ameen Al-Dakhil.

Citizens potvrdili formu, dosiahli štvrté ligové víťazstvo v rade a ôsme za sebou vo všetkých súťažiach. Za City nastúpil v 71. minúte nórsky kanonier Erling Haaland, ktorý chýbal takmer dva mesiace pre zranenie nohy. Burnley patrí predposledná 19. pozícia v tabuľke.

Futbalista Manchestru City Rodrigo Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/AP/Dave Thompson

Spurs uspeli v päťgólovej prestrelke s Brentfordom. Hostia otvorili skóre po štvrťhodine zásluhou Neala Maupaya. Tottenhamu však vyšiel úvod druhého polčasu a počas šestnástich minút trikrát rozvlnil sieť za brankárom Markom Flekkenom. Postupne sa presadil Destiny Udogie, Brennan Johnson a Richarlison.

Po hodine hry znížil Ivan Toney, ktorý skóroval aj v druhom stretnutí po osemmesačnom treste od Anglickej futbalovej asociácie za porušenie pravidiel ohľadom stávkovania.