Čo sa nakoniec udialo? Boženík sa ocitol krok od prestupu, nečakané vyvrcholenie rokovaní

Na snímke slovenský futbalista Róbert Boženík Na snímke slovenský futbalista Róbert Boženík Zdroj: TASR/Martin Baumann

PORTO - Slovenský futbalista Róbert Boženík zostane v Boaviste Porto a neprestúpi do španielskeho klubu Sevilla FC.

Ako informoval španielsky denník Marca, prestup stroskotal, keďže sa kluby nedohodli. Podľa zdroja bol už Boženík v Španielsku, no vráti sa späť do Portugalska.

V Seville mal zaujať miesto po Ivanovi Rakitičovi, ktorý prestúpil do saudskoarabského klubu Al-Shabab. Sevillčania chceli predať aj Rafu Mira, ktorý mal namierené do Valencie, klub už namiesto neho stiahol z hosťovania z Tottenhamu Aleja Véliza. Mir však napokon neprestúpil, podľa denníka Sevillčania ustúpili od dohody.

Skvelá forma, na La Ligu musí počkať

Dvadsaťštyriročný slovenský útočník zaznamenal v doterajšom priebehu portugalskej najvyššej súťaže sedem presných zásahov v 19 dueloch a je najlepší strelec svojho tímu.

Dvadsaťštyriročný zakončovateľ odohral za Slovensko osem stretnutí kvalifikácie ME v Nemecku, v ktorej mužstvo Francesca Calzonu zaknihovalo tretí postup na EURO za sebou. Celkovo nastúpil za národný tím na 37 stretnutí a nastrieľal šesť gólov.

Seville sa od začiatku sezóny v La Lige nedarí a klubu z Andalúzie patrí so ziskom 17 bodov až 16. miesto, o bod nad pásmom zostupu. Z uplynulých 16 stretnutí majú iba jediné víťazstvo, celkovo naplno bodovali trikrát.

Viac o téme: Sevilla FC Boavista Porto Róbert Boženík
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy