Dobrotivý a všemohúci mu nedožičil pevnejšie zdravie: Hviezda NBA má opäť hlavu v smútku

Hviezda Philadelphie 76ers Joel Embiid s loptouHviezda Philadelphie 76ers Joel Embiid s loptou Zdroj: SITA/AP/D. Ross Cameron

PHILADELPHIA - Basketbalisti Philadelphie sa budú musieť v NBA dlhší čas zaobísť bez kľúčovej opory Joela Embiida.

Najužitočnejší hráč minulej sezóny si v utorňajšom zápase s Golde State poranil meniskus v ľavom kolene. O zranení hviezdy informovali zástupcovia klubu. O spôsobe liečby sa bude ešte rozhodovať.

Dvadsaťdeväťročného Embiida v tejto sezóne trápia zdravotné problémy opakovane a odohral len 34 z 46 zápasov 76ers. Strelecký priemer si ale drží na viac ako 35 bodoch na zápas. Z duelu v Golden State odstúpil v závere poslednej štvrtiny po tom, čo mu pri súboji o loptu na nohu spadol Draymond Green. Embiid vykríkol od bolesti a z palubovky odkríval do šatne.

Podľa trénera Nicka Nursea aktuálny problém nijako nesúvisí s bolesťami ľavého kolena, kvôli ktorým Embiid vynechal predchádzajúce dva zápasy v Denveri a Portlande. Tím kvôli tomu vo štvrtok dostal pokutu 75.000 dolárov, pretože absenciu svojej hviezdy pred duelom s Denverom včas a riadne neoznámil, ako vyžadujú pravidlá.

Viac o téme: NBA Philadelphia 76ers Joel Embiid
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy