FOTO Životný úspech na vrcholnom podujatí: Slovenka však môže dosiahnuť ešte viac

Slovenská akvabela Viktória Reichová počas kvalifikácie voľného sóla na MS v plaveckých športoch v Dauhe v nedeľu 4. februára 2024. Slovenská akvabela Viktória Reichová počas kvalifikácie voľného sóla na MS v plaveckých športoch v Dauhe v nedeľu 4. februára 2024. Zdroj: TASR/AP/Lee Jin-man

DOHA - Slovenská akvabela Viktória Reichová postúpila do finále voľného sóla na MS v plaveckých športoch v Dauhe.

V nedeľňajšej kvalifikácii obsadila cenné 8. miesto so ziskom 207,7917 bodu. V katarskej metropole dosiahla v konkurencii pretekárok z 31 krajín životný úspech na vrcholnom podujatí.

Reichová potvrdila výkonnostný progres a nechala za sebou Sanmarínčanku Jasmine Verbenovú, Nemku Klaru Bleyerovú, Holanďanku Marloes Steenbeekovú i Kazašku Karinu Magrupovovú.

Z prvého miesta postúpila medzi elitnú 12-ku Rakúšanka Vasiliki Alexandriová, ktorá dostala od rozhodkýň známku 253,8625 bodu.

Uspela napriek nabitej konkurencii 

Druhá bola v tesnom závese Grékyňa Evangelia Plataniotiová a tretia Kanaďanka Jacqueline Simoneauová. Finále voľného sóla je na programe v utorok večer o 18.00 SEČ.

Reichovú 8. miesto veľmi potešilo. "Je to doposiaľ môj najlepší športový výsledok a budem robiť všetko pre to, aby som si 8. priečku udržala alebo posunula výsledok vo finále ešte vyššie.

Finálové umiestnenie na MS mi robí, samozrejme, obrovskú radosť, veľa som pre tento výsledok trénovala. Ďakujem krásne všetkým za podporu. Súťažím skoro každý deň a nemám veľa času odpisovať na správy ale veľmi si vážim všetkých, ktorí na mňa myslia a držia mi palce," povedal pre web swimmsvk.sk.

"Dostať sa do finále na MS v nabitej konkurencii je pre slovenské synchronizované plávanie fantastický úspech. Viky sa spomedzi 31 sólistiek umiestnila na vynikajúcom ôsmom mieste so známkou, ktorá predstavuje jej doterajšie osobné maximum," uviedla Veronika Strapeková, viceprezidentka Slovenskej plaveckej federácie pre synchro.

Účastníčka OH 2004 v Aténach vysoko vyzdvihla aj vystúpenie slovenského tímu v akrobatickej zostave, ktorá je novinkou. "Naše dievčatá v zostave Veronika Asvanyiová, Michaela Bernáthová, Chiara Dikyová, Johana Lajčáková, Lea Krajčovičová, Viktória Reichová, Žofia Strapeková, Liza Zemanová pod vedením trénerky Moniky Thuringerovej predviedli výborný výkon. S počtom bodov 172,290 obsadili 16. miesto. Všetci sa veľmi tešíme, baby predvádzajú super výkony," dodala Veronika Strapeková.

Vo finále akrobatickej zostavy triumfovali Číňanky

Čínske akvabely triumfovali vo finále akrobatickej zostavy na majstrovstvách sveta v Katare. Tím v zložení Čchang Chao, Feng Jü, Wang Cch'-jüe, Wang Liou-i, Wang Čchien-i, Siang Pin-süan, Siao Jen-ning a Čang Ja-i získal 244,1767 bodu.

Číňanky zvíťazili pred Ukrajinou o 0,8600 bodu, pódium doplnili reprezentantky USA. Tie získali oproti víťazkám o 1,9467 b menej. Slovenky pod vedením trénerky Moniky Thuringerovej obsadili v kvalifikácii šestnáste miesto (172,290 b).

akrobatická zostava - výsledky:

finále: 1. Čína (Čchang Chao, Feng Jü, Wang Cch'-jüe, Wang Liou-i, Wang Čchien-i, Siang Pin-süan, Siao Jen-ning a Čang Ja-i) 244,1767 b, 2. Ukrajina (Marina Aleksivová, Vladislava Aleksivová, Marta Fiedinová, Oleksandra Gorecká, Veronika Hrisčková, Daria Mošinská, Anastasija Šmoninová, Valerija Tiscčenková) 243,3167, 3. USA 242,2300, 3. USA (Anita Alvarezová, Jaime Czarkowskiová, Nicole Malina Dzurková, Keana Hunterová, Audrey Kwonová, Calista Liuová, Bill Mayová, Daniella Ramirezová) 242,2300, 4. Kanada 222,1367, 5. Španielsko 219,9367, 6. Taliansko, ...kvalifikácia: 16. SLOVENSKO (Veronika ASVANYIOVÁ, Michaela BERNÁTHOVÁ, Chiara DIKYOVÁ, Johana LAJČÁKOVÁ, Lea KRAJČOVIČOVÁ, Viktória REICHOVÁ, Žofia STRAPEKOVÁ, Liza ZEMANOVÁ) 172,290

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: MS v plaveckých športoch Viktória Reichová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy