VIDEO Famózneho českého obrancu zasypali čiapkami: Životný večer v zámorí!

David JiříčekDavid Jiříček Zdroj: SITA/AP/Matt Slocum

CLEVELAND - Premiérovým hetrikom a jednou asistenciou zažiaril český obranca David Jiříček z Clevelandu v sobotňajšom zápase nižšej zámorskej hokejovej súťaže AHL a pomohol k víťazstvu farmárskeho celku Columbusu nad Chicagom Wolves 9:0.

Štvorbodové predstavenie mu vynieslo ocenenie pre prvú hviezdu zápasu. Druhou hviezdou sa stal brankár Pavel Čajan, ktorý vďaka 33 úspešným zákrokom vychytal po prvýkrát v súťaži čisté konto.

Dvadsaťročný Jiříček v čase 11:38 zvýšil na 2:0, v 31. minúte dal piaty gól Clevelandu a vzápätí asistoval pri presilovkovom góle Carsona Meyera. Po 91 sekundách tretej tretiny upravil na 8:0. V AHL má na konte v tejto sezóne šesť stretnutí, v ktorých nazbieral sedem bodov za tri góly a štyri prihrávky.

Bronzový medailista z predminuloročných majstrovstiev sveta a vicemajster z minuloročného šampionátu dvadsiatok v tejto sezóne NHL odohral 36 stretnutí a nazbieral deväť bodov za gól a osem prihrávok. Naposledy za Blue Jackets hral 9. januára pri porážke vo Winnipegu 0:5. V minulom ročníku Jiříček po debute v NHL zasiahol do štyroch stretnutí a nebodoval, za Cleveland v 55 zápasoch nazbieral 38 bodov (6+32).

Dvadsaťjedenročný Čajan, ktorý predvlani uzavrel s Clevelandom dvojročnú zmluvu, sa dočkal nuly vo svojom 34. stretnutí v AHL. V tejto sezóne má v 12 zápasoch priemer 3,45 obdržaných gólov a úspešnosť zákrokov 89,5 percenta.

Viac o téme: AHL Cleveland Monsters David Jiříček Pavel Čajan