VIDEO Brankár Liverpoolu kandidátom na titul babrák roka, United zabrali v kľúčovom zápase

Brankár Alisson Becker a jeho spoluhráč Virgil van Dijk v súboji, po ktorom Gabriel Martinelli dal gól do prázdnej brányBrankár Alisson Becker a jeho spoluhráč Virgil van Dijk v súboji, po ktorom Gabriel Martinelli dal gól do prázdnej brány Zdroj: SITA/AP/Kin Cheung

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru United zvíťazili v nedeľňajšom zápase 23. kola anglickej Premier League nad West Hamom 3:0.

Víťazný gól vsietil už po necelej polhodine hry Rasmus Höjlund a ďalšie dva pridal po prestávke Alejandro Garnacho. Domáci tak zvládli priamy súboj o šieste miesto a prerušili súperovu šnúru šiestich duelov bez prehry.

V stretnutí o desiate miesto v Londýne bol zas úspešnejší Wolverhampton, ktorý vyhral na pôde Chelsea 4:2. Hetrikom sa blysol Matheus Cunha, ktorý najprv odpovedal na úvodný gól v podaní Colea Palmera a po prestávke pridal ďalšie dva presné zásahy.

K Chelsea sa priblížil dvanásty Bournemouth, keď remizoval 1:1 s Nottinghamom. Ten sa vzdialil na dva body od zóny zostupu, no v nedeľňajšom zápase nevyužil početnú prevahu po vylúčení Philipa Billinga.

Arsenal môže Alissonovi srdečne poďakovať

Futbalisti Arsenalu FC vyhrali v šlágri 23. kola Premier League nad Liverpoolom 3:1. V neúplnej tabuľke tak poskočili na druhé miesto a stratu na vedúcich "The Reds" stiahli na dva body. Tretí Manchester City má na vedúci tím päťbodové manko a oproti súperom dva zápasy k dobru.

Domáci išli do vedenia v 14. minúte. Kai Havertz najprv neprekonal brankára Alissona, na druhýkrát sa to podarilo Bukayovi Sakovi. Hostia vyrovnali so šťastím, keď si obrana Arsenalu nepostrážila húževnatého Luisa Diaza, ktorý nastrelil v skrumáži do Gabrielovej ruky loptu a tá sa odrazila do siete. Víťazný gól v podaní Gabriela Martinelliho zas padol do prázdnej brány po veľkom nedorozumení medzi Alissonom a Virgilom van Dijkom.

Jeho tím uľahčil súperovi cestu za plným bodovým ziskom v 88. minúte, keď dostal druhú žltú kartu Ibrahima Konate. Početnú výhodu o chvíľu využil striedajúci Leandro Trossard, ktorý nasadil brazílskemu brankárovi "jasličky". Liverpool tak prišiel o sériu jedenástich zápasov bez prehry vo všetkých súťažiach.

sumáre - 23. kolo:

Arsenal FC - Liverpool FC 3:1 (1:1)
Góly: 14. Saka, 67. Martinelli, 90.+2. Trossard - 45.+3 Gabriel. ČK: 88. Konate (Liverpool, po 2. ŽK)

AFC Bournemouth - Nottingham Forest 1:1 (1:1)
Góly: 5. Kluivert - 45. Hudson-Odoi. ČK: 84. Billing (Bournemouth)

Chelsea FC - Wolverhampton Wanderers 2:4 (1:2)
Góly: 19. Palmer, 86. Silva - 22., 63. a 82. Cunha (tretí z 11 m), 43. Disasi (vlastný)

Manchester United - West Ham United 3:0 (1:0)
Góly: 49. a 84. Garnacho, 23. Höjlund

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 18

Viac o téme: Manchester United Premier League Wolverhampton Wanderers West Ham United Arsenal FC Chelsea FC Liverpool FC AFC Bournemouth Nottingham Forest Alisson Becker