Po góle v nadstavení prišla eufória: Real si po mestskom derby môže búchať hlavu o stenu

Antoine Griezmann a Toni Kroos v súbojiAntoine Griezmann a Toni Kroos v súboji Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

MADRID - Futbalisti Realu Madrid remizovali v nedeľňajšom šlágri 23. kola La Ligy s mestským rivalom Atléticom 1:1 a na čele tabuľky majú dvojbodový náskok pred Gironou. Na gól Brahima Diaza z 20. minúty odpovedal v nadstavenom čase hosťujúci Marcos Llorente.

Na gól Brahima Diaza z 20. minúty odpovedal v nadstavenom čase hosťujúci Marcos Llorente, ktorý zariadil deľbu bodov. Presný zásah stopéra Atlética Stefana Saviča na začiatku druhého polčasu neplatil pre ofsajd. Real nenatiahol víťaznú šnúru v lige na sedem zápasov, no udržal si dvojbodový náskok. Atleticu patrí v tabuľke 4. miesto s 10-bodovým mankom na Real.

Hráčom Cadizu sa nepodarilo skórovať už v troch ligových zápasoch za sebou. V nedeľnom dueli remizovali na pôde Villarrealu 0:0 a v tabuľke im naďalej patrí zostupová 18. priečka.

Hráči Celty Vigo ukončili trojzápasovú sériu bez víťazstva, na pôde Osasuny triumfovali 3:0. Duel Betisu s Getafe sa skončil remízou 1:1, oba góly padli z pokutových kopov.